AVRUPA,  FRANSA,  YURTDIŞI

Paris’te En İyi Eyfel Kulesi Fotoğrafı Çekebileceğiniz Restoranlar

Paris simgelerinden birisi olan  Eyfel Kulesi bu yılın mart ayı itibariyle 128 yaşına girdi. 31 Mart 1889’da Baş Mimar ve İnşaat Mühendisi Gustave Eiffel’in başlatmış olduğu iki yıllık projesi sona erdi. Ve Parisliler önündeki yüzyılda  şehrin en tanınmış cazibesi haline gelecek olan kuleyi ilk kez  gördüler. Eyfel kulesi günümüzde dünyanın en çok ziyaret edilen anıtıdır ve yılda yedi milyon ziyaretçi çekmektedir. İkonik kule instagram kullanıcıları arasındada oldukça ilgi çekmektedir. Biz de sizler için Eyfel Kulesi’nin en güzel manzaralarını çekebileceğiniz inanılmaz görüntüler sunan bölgede ki en iyi restoranları sıraladık.

paris

Les Ombres Restaurant

Quai Branly Müzesi’nin çatısında bulunan , Les Ombres Restaurant (gölgeleri çevrilmiş),ismini  Eyfel Kulesi’nin gölgesinde kaldığı için bulunduğu konumdan alıyor. Müzenin mimarı Jean Nouvel tarafından tasarlanan restoran posa kokteyller ve şık Fransız mutfağı sunan zarif bir Paris ortamı sunmaktadır. Ayrıca, Loire, Alsace, Bordeaux ve Languedoc gibi çeşitli bölgelerden şaraplar sunuyor. Her gün öğle ve akşam yemekleri için açık olan restoranda fiyatlar, ana yemekler için 32- 55 dolar civarında değişmektedir.

paris

La Ciel de Paris

Neredeyse 700 metre yüksekliğindeki Montparnasse Tower, Paris’in üzerinde uzanmaktadır ve La Ciel de Paris restoranından Eyfel Kulesi’nin bozulmamış manzaralarını sunmaktadır. Kulenin 56. katında yer alan Noé Duchaufour-Lawrence’in yeniden tasarlanan iç mekanları, dokulu malzemeler, sarı ve karamel renkli paletler ve loş ışıklarla zamansız ama modern bir sofistike yaşıyor. Chefs Christophe Marchais ve Baptiste Méthivier’in yardımıyla restoranda Champagne barı ev sahipliği yapmaktadır. Eyfel Kulesi’ni görmek için pencere kenarında bir masa  için önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Görünüm ne kadar iyi olursa,masanın fiyatıda ona göre değişiyor. Her gün kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için açık olan restoranda fiyatlar, ana yemekler için USD 30-70 $ civarındadır.

Maison Blanche

Philippe Starck’ın eski meslektaşlarından biri olan Imaad Rahmouni tarafından yeniden tasarlanan Maison Blanche’nin ana yemek odası, Champ de Elysées tarafında bir çatı katı restoranıdır. Pencerelerinden  Eyfel Kulesi ve Paris’in silüetinin çarpıcı manzaralarını izleyebilirsiniz. Beyaz keten masa örtüleri, geniş yastıklı kabineler ve tabandan tavana pencereler bulunan Lokanta, ışıklar şehri Pariste harika ve romantik bir yerdir. Renk değiştiren bir barı, bahçesi olan bir terası vardır ve konumu nedeniyle şehrin görülmesi ve görülebilmesi için en iyi yerlerden biridir. Geniş terasta en iyi görünüm olsa da, sadece yaz aylarında açıktır. Restoran her gün öğle 12:00 ve 14:00 arasında açıktır.  Akşam yemeği için ise 19: 30 ve  22:00  arası servis vermektedir. Set menüler için fiyatlar yaklaşık 42 USD civarındadır.

paris

Le Restaurant Café Georges

Eyfel Kulesi’nin harika manzarasını sunan restoranlar listemizde yine bir müze restoranı var. Le Restaurant Café Georges ,Moderne Musée National d’Art‘ın en üst katında yeralıyor. Şehrin yukarıdan izlemenize izin veren restoran Fransız füzyon mutfağı sunmaktadır. Büyük olasılıkla burada bir masa bulmak için ufak bir savaş vermeniz gerekecek, ancak oturduğunuzda alabileceğiniz panoramik görüntüler beklemeye değer. Mimarlar Dominique Jacob ve Brendan McFarlane, büyük sanat yapılarının ve cesur renklerinin damgasını vurduğu modern ve sinirli atmosferi sergileyen iç mekanlarını tasarladı. Terastan dışarıdaki misafirler ve  yerel trend belirleyiciler arasında kokteylinizin  tadını çıkarırken harika Paris manzarasında temiz hala alabilirsiniz. Georges, Çarşambadan Pazartesiye öğlen 12:00 ile gece 01:00 arası açıktır. Fiyatlar ana yemekler için 22-41 dolar civarındadır.

paris

Ayrıca İnstagram İçin En İyi Seyahat Fotoğrafları Çekeceğiniz  10 Yer yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Not: Fotoğraflar restoranların web sitelerinden alınmıştır.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir