ANASAYFA

Blogunuza Daha Fazla Trafik Almanın Yolları

Her blog aynı sayıda okuyucuyla başlar; sıfır. Bugün web sitenizin erişimini nasıl artıracağınız ve blogunuza daha fazla trafik elde edeceğiniz konusunda size özel ipuçları vermek için buradayım. Bu adımları düzenli olarak uyguladığınızda blogunuzun kısa sürede fark edilebilir hale geleceğinden emin olabilirsiniz.

Tüm bunlar benim için bir gecede olmadı, senin için de olmayacak. Ama bu temel tekniklere odaklanırsan, bunun olmaması için hiçbir engel olmadığını göreceksin.

blogunuza daha fazla trafik

 Sosyal medyayı kullanın

Sosyal medya, blogunuza en fazla trafiği çekecek ve okunmasını sağlayacak anahtarların başında geliyor.

Twitter – Takipçi kazanmak istiyorsanız, sevdiğiniz şeyleri tweetleyin. Benzer ilgi alanlarına sahip insanlar sizi takip edecektir. İlgi alanlarınız hakkında tweet atan diğer insanları takip edin. Twitter tamamen insanlarla iletişim kurmak ve etkileşim kurmakla ilgilidir. Gerekli gereksiz her gündem etiketine yâda çok fazla retweet almış popüler tweetlerin altına spam gönderiler atmayın. Bu size fayda sağlamaz aksine insanlar tarafından oldukça itici durur.

Pinterest – Pinterest, insanların web sayfalarını sanal bir bülten tahtasına “sabitlemesine” ve arkadaşlarıyla paylaşmasına olanak tanıyan bir web sitesidir. Pinterest’te başarılı olmak için Pinterest dostu resimlere sahip olun, insanların pinlerinizi sabitlemesini, aktif olmasını ve pinlerinizi tanıtmasını kolaylaştırın.

blogunuza daha fazla trafik
Blogunuza daha fazla trafik almak için sosyal medyayı aktif kullanın.

 

Facebook – Gönderilerinizde tutarlı olun. Facebook, sık güncellenen sayfaları, insanların haber akışlarında daha sık göstererek ödüllendirir. Gönderiniz ne kadar fazla etkileşim ve paylaşım alırsa, Facebook sizi o kadar yüksek sıralar.

 

Instagram – Instagram, markanızı akılda tutmanın iyi bir yoludur. Sık sık gönderi paylaşın, alakalı hashtag’leri kullanın ve insanların akışlarının başında kalmak için çok sayıda hikâye yapın. İnsanlar gerçekten daha özgün ve doğal bir şey arıyorlar. Hayatınız ve seyahat hakkındaki düşünceleriniz hakkında hikâyeler gösterin!

 

 

 Guest post ( Misafir blogger)

Başka bir bloggerı web sitenize konuk etmek, okuyucu sayınızı artırmanın en iyi yoludur. Mevcut okuyucularınıza yenilerini katar ve büyümenizi hızlandırırsınız. Aynı zamanda sizde başka bloglara konuk olun. Bu hem birbirinizin okuyucu kitlenizden yararlanmanıza hem de web sitenizin istatistik olarak DA puanlarını yükseltmenize yardımcı olur. ( Öncelikle kendinize ben bloggerım diyorsanız lütfen gidip DA,PA,Moz, gibi kavramları öğrenin)

Misafir bloggerım Gezginstar’ın yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Ana konunuz ile alakalı web sitelerine konuk olun. Aynı şekilde aynı alanda yazdığınız bloggerlardan size konuk olmalarını isteyin.

 Röportaj yapın

Röportajlara her zaman evet deyin. Bunlar yalnızca görünürlük kazanmanın iyi bir yolu değil, aynı zamanda iş bağlantıları kurmanıza ve arama sıralamalarında yükselmenize yardımcı olmanın en önemli yollarındandır. Röportaj yapmak, diğer blog yazarlarına başlarken yardımcı olmanıza ve mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmasına olanak sağlar. Karşılıklı bir win win durumudur. Böylelikle yazdığınız postun reklamını siz yapmadan konuk aldığınız kişi yapar ve sizi iş gücünden de kurtarmış olur.

Kimse tek başına zirveye çıkamaz. Kitlenizi büyütmek istiyorsanız, diğer içerik oluşturucularla ağ kurmanız ve ortak çalışmanız gerekir…

Başarılı bir blog yürütmek için ipuçları

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir