ANASAYFA,  WANDERPEDİA

En iyi Otel Bulma Web Siteleri

Şüphesiz ki seyahat ederken bütçemizden en fazla kısmaya çalıştığımız kısımlardan birisi konaklama, otel masrafları. Çoğu zaman couchsurfing gibi konaklamamızı ücretsiz gerçekleştirebileceğimiz imkanları kullansakta ,bu her zaman mümkün olamayabiliyor. Bu durumda yardımımıza otellere online rezervasyon imkanı sağlayan ve dünyanın dört bir yanındaki seçeneklerle uygun konaklama imkanı veren en iyi otel bulma web siteleri yetişiyor.

Otel Bulma Web Siteleri ‘nin En çok Kullanılanı Booking.com

Benim çoğunlukla kullanmayı sevdiğim, çoğu zaman gönderdiği maillerle durduk yere seyahat etme vaktimin geldiğini hatirlatan  booking.com. Kolay anlaşılabilir tasarımı sayesinde bütçenize veya konaklama isteklerinize göre 160 dan fazla ülkede , ister 5 yıldızlı isterse makul ölçülerdeki hostellerde kolaylıkla rezervasyonunuzu yapabiliyorsunuz. Daimi kullanıcılarına özel fırsatlarda tanıyan site, kullanım sonrasında kullanıcıların vermiş olduğu oylamalarla daha iyi konaklama seçenekleri oluşturuyor.

Son yıllarda Booking.com ile Türkiye arasında bazı sorunlardan dolayı ülkemiz tesislerine rezervasyon yapılamamakta, yurtdışı seyahatinizi rahatlıkla planlayabilirsiniz.

Otel Bulma Web Siteleri Arasında Yükselen Yıldız Hotels.com

İkinci sırada en çok kullandığım ve fiyat karşılaştırmaları yaptığım site ise hotels.com. Yine kolay anlaşılabilir tasarımı ile birçok yönden booking’e benziyor.  Türkçe içeriği ,dünya çapında kayıtlı 145,000 otel ile her türlü gezgine konaklama imkanları sunuyor. Telefona indirilebilen uygulamaları sayesinde rezervasyon bilgilerinize kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Kullanıcılar verdikleri yıldızlar ve yorumlar ile daha iyi bir hizmet için yardımcı oluyorlar.

Hotels Combined

Türkiyede kullanılan Otel bulma web siteleri arasında çok bilinmeyen Hotels Combined‘i diğer sitelerden ayıran bir arama motoru olması.  Kendisine kayıtlı pörtföyündeki rezervasyon siteleri üzerinden sizin için en uygun fiyatlı ve en iyi seçeneği bulmanız konusunda gerçekten çok iyi. Saatlerce arama yaparak diğer sitelerde vakit kaybetmektense ,hotels combined bunu sizin için kısa sürede gerçekleştiriyor. Yine telefona yüklenen uygulaması ve türkçe dil desteğiyle gayet kullanışlı.

Otel Bulma Siteleri ‘nin en gizli kahramanı Google Hotel Finder

Gün içinde internette geçirdiğimiz çoğu saatler google arama motoruna öğrenmek istediklerimizi sorarak geçiyor. Peki google ‘da aynı zamanda otelde aratabileceğinizi biliyormuydunuz ? Benimde aslında tesadüfen keşketmiş olduğum özellik ana sayfada olduğu gibi ayrıca daha fazlası butonunun arkasına gizlenmiş bir özellik. Sanırım google var olan bir çok sitenin reklam gelirini göz ardı etmek istememiş ki bu özelliğini pek ön plana çıkarmıyor. Yinede kolaylık sağlayan bu özelliği kullanmak isteyenler olabilir. Anlık konum bilgileriyle yada gitmek istenilen bölge ve tarih seçilerek,zaten kullanmaya aşina olduğunuz arama motorundan otelinizi bulabilirsiniz.

 

Tripadvisor

Gelelim site içinde dolaşırken dahi keyif aldığım bir diğer web sitesine Tripadvisor.  Sadece otel bulma konusunda değil aynı zamanda gidilecek olan şehir ,gezilecek yerler, uğranılacak yol üstündeki önemli yerler,restaurantlar ve daha bir çok konuda engin bir bilgi kaynağına sahip açık bir deniz bu site. Kullanıcıların eklediği bir çok bilgiyle muhtemelen dünya üzerinde kullanılan seyahat sitelerinden bir tanesi. Tüm kullanıcı yorumlarını,tavsiyelerini görebileceğiniz gibi, bir çok sosyal medya sitesi  özellikle Facebookla entegre olduğu için, arkadaş listenizdeki kişilerin daha önce hangi otel, restaurant yada gezilecek yere yorumlar yazdığını görebiliyorsunuz.  Site üzerinde yazılan otel yorumları daha gerçekçi ve iyi bir kaynak.

 

Ayrıca Yurdışında Ücretsiz Konaklama ile ilgileniyorsanız buradan ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir