ANASAYFA,  AVRUPA,  FRANSA,  NE YENİR ?,  WANDERPEDİA

Paris Kafe Kültürünü Deneyimleyebileceğiniz Mekanlar

Dünyada çok az şey Paris’in kafe kültürüyle rekabet edebilir. Bunlardan biri UNESCO listesindeki Viyana Kahve  Kültürü, “zaman ve mekanın tüketildiği, ancak sadece kahvenin faturada edildiği” mekanın etrafında dolaşan bir etkinlik olarak tanımlanıyor. Tamam Viyana bu konuda kendini somut olmayan miraslar listesine ekletmiş ve kabul ettirmiş olabilir. Ama ya o güzelim Paris kafeleri. Mükemmel köşelere konumlanmış, kaldırım (bahçe) kafe kültürünü ,ruh okşayan fransız müzikleri ile size eşsiz bir deneyim sunan Paris kafeleri. Ah kesinlikle benim en çok özlediklerim.

paris kafe

Havaların ısınmaya başlamasıyla şehrin sokakları her biri diğerinden daha davetkar şık sandalye ve masa takımlarıyla doluyor.

Paris’teki kaldırım kafeleri, rahat hissi, sofistike dekoru ve muhteşem manzaraları ile yüzyıllardır kentin kültürel ve sosyal yaşamında önemli bir rol oynuyorlar. Ve bahar, harika bir zaman geçirmek ve Paris kafe atmosferini yaşatmak için şehrin sokaklarını yeterli ihtişama kavuşturuyor.

Paris kafelerini herhangi bir köşede bulabilirsiniz, sabahtan akşama kadar bir köşede oturup dünyayı izlerken Paris lezzetleri ile kendinizi şımartabilirsiniz.

paris kafe
Le Select (Montparnasse)

Paris Kafe Kültürünün En İyileri

Gerçekten unutulmaz bir deneyim yaşamak istiyorsanız karakterleri ile ön plana çıkan bir mekan seçebilirsiniz. St Germain’deki zarif ve ünlü Café de Flore veya Montparnasse’deki Hemingway’in favori mekânı Le Select gibi edebi bir kafe. Lüksemburg Bahçeleri yakınındaki Au Petit Suisse veya Louvre’ın birinci katındaki muhteşem Café Richelieu da bazı mükemmel seçenekler.

Montmartre geziniz sırasında Cafe Des Deux Moulins’te bir kahve molası verebilirsiniz. Amelie filminin çekildiği bu küçük kafede oturmak için bir süre sıra beklemeniz gerekebilir. Ama inanın o atmosfere değiyor.

Epik bir gün geçirmek isterseniz Eyfel kulesi civarında sizi muhteşem Eyfel manzarası ile misafir edecek bir sürü klasik Paris kafesi bulmanız mümkün. Sizin için kendi favorilerimden bir kaçının adresini yazımıza ekliyorum. Bu güzel bahar günlerinde benim içinde Paris sokaklarının ve kafelerinin tadını çıkarmayı unutmayın.

Le Select

99 Boulevard du Montparnasse, 75006 Paris, France

Cafe De Flore

172 Boulevard Saint-Germain, 75006 Paris, France

Fouquet’s

99 Av. des Champs-Élysées, 75008 Paris, France

Les Deux Magots

6 Place Saint-Germain des Prés, 75006 Paris, France

Cafe Des Deux Moulins

15 Rue Lepic, 75018 Paris, Fransa

 

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir