balon otel cover
ANASAYFA,  AVRUPA,  FRANSA,  İSPANYA,  NEREDE KALINIR ?,  YURTDIŞI

Balon Otel Konaklamasını Avrupada Deneyimleyebileceğiniz 5 yer

Balon otel konaklamaları son dönemlerde en çok konuşulan konaklama yerlerinden. Fransa Alplerindende milyonlarca yıldızlı gecelerden , Wadi Rumda çöl gecelerine kadar dünyada bir çok örnekleri bulunuyor. Bu konuda kayıtsız kalmak ,hayal kurmamak elde değil. İşte bu deneyimi merak edip araştıranlar için  büyüleyici ormanlarda  milyonlarca yıldızın eşliğinde konaklama  deneyimi yaşayabileceğiniz  Avrupada bulunan 5  balon oteli sizin için derledik.

balon otel ispanya

İspanya çölünde Balon Otel ,Aire de Bardenas Otel , İspanya

Bardenas Reales Tabiat Parkı’nda yer alan ve tasarımları öne çıkan Aire de Bardenas oteli, ziyaretçilere büyüleyici çöl manzarasına sahip, zevkle dekore edilmiş balon odalarında ay ışığının altında uyuma fırsatı sunuyor. Özenle yapılmış şık küresel yapılar kabarcık tünellerle birbirine bağlanıyor. Balon otel  banyo, elektrik, wi-fi ve minibar imkanları sunuyor.

balon otel irlanda

Forest Dome , İrlanda

Her biri zarif özel yapım dört direkli karyola, farklı dönemlerde üretilmiş şık koltuklar ve tarzını yansıtan teleskoplarla zevklibir şekilde dekore edilmiş. Odalarda kahve makinasına kadar herşey düşünülmüş. Toplumdan izole , sessiz ve muhteşem İrlanda manzaraları sunuyor.

balon otel izlanda

Kuzey Işıkları Altındaki Balon Otel ,The 5 Million Star Hotel , İzlanda

İzlanda’da Kuzey Işıklarını deneyimlemek  için The 5 Million Star Hotel’de kalmaktan daha iyi bir yol olamaz. Gizli bir ormanın ortasında, Reykjavik’ten yaklaşık 1,5 – 2 saat uzakta bulunan tesis, maceracılara, gökyüzünü rahatça izleyebilecekleri ısıtma sistemli, konforlu  yataklar ile donatılmış  mükemmel odalar sunuyor . Yaz kış farklı doğa olayları sunan İzlandada , yazında gece yarısı güneşini deneyimleyip , yeşile boyanmış gökyüzünü izlemek oldukça unutulmaz anılar yaşamanız için sizi bekliyor.

ATTRAP’RÊVES, Fransa

Marsilya’nın pitoresk kırsalında eşsiz bir balon otel  ATTRAP’RÊVES oldukça popüler olanlardan. Burada, Fransız tasarımcı Pierre-Stephane Dumas tarafından yaratılan ve kral yataklarla döşenmiş balonlarda yıldızların altında uyumaya davetlisiniz. Ayrı ayrı dekore edilmiş olan her birim konuklarının rahatı için özenle dekore edilmiş  yıldızları izlemek için  teleskop ayrıntısına kadar düşünülmüştür.

Nuit Nature, Fransa

Nuit Nature’de gerçekleştireceğiniz konaklama şampanya tadımı, ücretsiz kahvaltı ve muhteşem Mont Blanc manzarası birlikte sunulmaktadır.. Combloux dağ köyünde yer alan balon otel , tasarım mobilyalarla eşsiz  bir şekilde donatılmıştır . Fransız Alpleri’nde unutulmaz bir gece uykusu için tüm konforlar düşünülmüştür.

 Bonus :

Hem ağaç ev hem balon otel ,Divan Avision , Fransa

Brittany’deki ilginç bir aile çiftliği olan Dihan Evasion, geceyi, Morbihan bölgesindeki Carnac ve Quiberon arasındaki yüz yıllık meşe ve kestane ağaçlarında asılı duran balon çadırlarında geçirmenizi sağlar. Merdivenlerle erişilen şeffaf küreler, yıldızların altında özel ve rahat bir gece geçirmek için geniş yuvarlak şilteler ve perdelerle donatılmıştır. Diğerlerine nazaran oldukça farklı bir deneyim sunar.

Ayrıca sevgili arkadaşım bigezipdoncem’in Ürdün Wadi Rumdaki Balon Otel deneyimi , bu deneyimi yaşamak için sizi heyecanlandıracaktır.

Sizin için derlediğimiz  Avrupada Ağaç Ev Konaklaması Deneyimleyebileceğiniz 5 yer yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Not: Fotoğraflar tesislerin sitelerinde alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir