ANASAYFA,  NEREDE KALINIR ?,  WANDERPEDİA,  YURTDIŞI

Açık Hava Oteli Deneyimi Yaşayayabileceğiniz Afrikada 8 yer

Açık hava oteli konaklama deneyiminin zirvesi diyebileceğimiz bir durum. Afrikanın  eşsiz beyaz sahillerinde yada vahşi ve el değmemiş  platformlarında  özel olarak düzenlenmiş açık hava otelleri bambaşka bir deneyim sunuyor. Gecenin bizlere sunacağı milyonlarca yıldızlara ek vahşi doğanın ortasında konaklamak sanırım hem sakin bir inziva hemde heyecanlı bir macera olsa gerek.

açık hava oteli afrika

 

Sanctuary Makanyane Safari Lodge, South Africa

Madikwe Game Reserve bölgesinin kalbinde yer alan Sanctuary Makanyane,  muhteşem doğa  manzaraları  ve milyonlarca yıldız altında sakin bir gece sunuyor. Fenerlerle aydınlatılmış , yükseltilmiş bir platform üzerinde oldukça konforludur.

açık hava oteli 2

Lake of Stars’ Bed at Nkwichi Lodge, Mozambique

Geceyi el değmemiş  bir plajda ya da küçük bir özel adanın kayalık sahillerinde geçirmeyi hayal edenler için biçilmiş kaftan.

Mozambik’teki Nkwichi Lodge’daki Yıldız  Gölü, kaçırmak istemediğiniz bir deneyimdir. Açık hava otelleri arasında benim favorilerimden birisi ve kesinlikle bucket liste girmeyi hakediyor.

açık hava oteli

Loisaba Kiboko Star Beds In Laikipia

Sizi bilmiyorum ama her sabah bu manzara ile uyanmak isteyebilirim. El yapımı ahşap bir platform üzerinde yükselen bu eşsiz tasarımlı yıldız yatağına “Mukokoteni” denir ve Kenya’daki Loisaba Wilderness‘te bulunabilir.

Sanctuary Baines Camp, Botswana

Sanctuary Baines Camp’ta kalmanın en iyi yanlarından biri, birbirinden  lüks süitlerin yerden yüksek platformlara konumlanmış olmasıdır. Kendinizi şımartmanız ve Afrikanın eşsiz gecelerini konforla yaşabilmeniz için en iyi yerlerdendir.

 

Tinyeleti Treehouse, South Africa

Güney Afrika’daki Lion Sands Oyun Rezervi’nin vahşi doğasına bürünmüş Tinyeleti Treehouse, uzaklarda kükreyen aslanları dinlerken, milyonlarca yıldızın altında uyuyabileceğiniz şık bir şekilde döşenmiş 50m2’lik bir platforma sahiptir.

Outcrop Open Air Room, South Africa

Kagga Kamma’daki Outcrop  daha çok çiftler ve balayı çiftleri için tasarlanmış bir açık hava oteli. Kayalık dağlarla çevrili ve vahşi doğanın engin genişliğiyle çevrili  bir mekandır. Temiz hava, muhteşem manzaralar ve yukarıdaki yıldızların aydınlattığı gökyüzü ile sadece size özel  bir alan oldukça romantik olabilir.

açık hava oteli afrika

The Malori Sleep Out Deck, South Africa

Lüks kral yataklar ve muhteşem gece manzaraları ile tamamlanan The Malori, Tswalu Kalahari’deki konforunuzdan ödün vermeden kalabileceğiniz bir yer. Platform 100.000 hektarlık özel bir alanda bulunmaktadır. Muhteşem gün batımı manzarasının tadını çıkarmak için konumlandırılmıştır.

açık hava oteli afrika

Zanzibar White Sand Luxury Villas & Spa, Tanzania

Zanzibar White Sand’ın sahilindeki tek yatak odalı villa Luxury Villas & Spa, zümrüt denizine bakan , milyonlarca yıldızdan oluşan yatağınızda tropik çevrenin  tadını çıkarmanıza olanak sağlar.

Farklı konaklama türleri ilginizi çekiyor ise ; Avrupadaki Balon Oteller yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

 

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir