ANASAYFA,  WANDERPEDİA

Yeni Yıl Hediyeleri Seyahat Severler İçin 2020

Hayatınızdaki seyahat sever  için yeni yıl hediyeleri mi  arıyorsunuz?

Hayatınızdaki seyahat tutkunu için alışveriş yapıyorsanız, seyahat eden kişilerin hediye listesi kesinlikle işinize yarayacaktır.

Birine mükemmel doğum günü, yıl dönümü veya yılbaşı hediyesi bulmaya çalışmak, hepimizin bir noktada karşılaştığı zorluktur. Tüm düşünce ve çabamızı hediye alınan kişi için doğru hediyeyi bulma yönünde zorlarız. Hediyeyi sevmesini isteriz, ancak aynı zamanda hediyenin faydalı olmasını ve kişiliklerini tamamlamasını isteriz.

Tam zamanlı seyahat severler yada işten arta kalan zamanda seyahat edenler  olarak, bu listedeki herhangi bir şeye sahip olmayı isteriz. Yılın bu zamanında yine yeni yıl için hediye arayışları içinde iseniz bu liste tam size göre !  (laf aramızda bir gezginin alabileceği en güzel hediye bir uçak bileti, ancak bunun dışında bu hediyeler de bizleri etkileyebilirsiniz. )

İyi alışverişler ve güvenli seyahatler!

Yeni yıl hediyeleri ,Sırt Çantası yada Valiz

Seyahat etmek için doğru bagaj parçasını seçmek zor bir görev olabilir. Sırt çantası ya da valiz mi ? Bunu hayatınızdaki gezginin seyahat tercihlerine göre karar verebilirve bu ikilemden kurtulabilirsiniz.

yeni yıl hediyeleri

Filtreli Su  Matarası

Yabancı ülkelere seyahat etmek genellikle içilemeyen su kaynakları ile karşılaşmak demektir. Yurtdışındaki gıda zehirlenmesi (genellikle kirli bir su kaynağından kaynaklanır) yaşamak  eğlenceli değildir. Bu nedenle çoğu gezgin, “plastik kirliliğe” katkıda bulunan şişe suyu almak zorunda kalır ve bu da seyahat bütçelerini olumsuz etkiler.

Kendi suyunu süzebilen bir şişeye sahip olmak, yalnızca paradan değil, aynı zamanda çevre için çok daha iyidir. Bu nedenle, bir su filtreleme sistemine sahip  bir matara en iyi ve en sorumlu seyahat hediyelerinden biri olduğu görüşündeyim.

Yeni Yıl Hediyeleri Listemin Gözdesi Okumayı Seven Seyahat Severler İçin ,Kindle

Hayatınızdaki seyahat sever çılgın bir okuyucuysa, Kindle’dan daha iyi bir hediye yoktur.

Ağır kitaplarla etrafta dolaşmak yerine, Kindle, taşınabilir bagajlarımıza fazla kilo eklemeden mümkün olan tüm bir kütüphaneyle seyahat etmenizi sağlar. Tabi bu hediye tercihini normal kitaplardan yana da kullanabilirsiniz. Seyahat kitapları,her gezginin kütüphanesinde olmasını istediği kaynaklardır.

yeni yıl hediyeleri

Powerbank

Yoldayken, telefonunuzu şarj etmek için elektrik prizlerine erişmeksizin uzun süre seyahat etmek zorunda kalabilirsiniz. İster  bir araçta, ister dışarıda gezerken veya tenha bir kumsalda olun, telefonunuzu şarj edememek, başkalarıyla iletişim kurma, fotoğraf çekme, yol tarifi arama ve müzik dinleme yeteneğinizi kaybetme anlamına gelir. Harici bir pil şarj cihazı, düşünebildiğimiz en iyi seyahat hediyelerinden biridir.

yeni yıl hediyeleri

 

Sırt Çantası İçin Yağmurluk

Bir sırt çantası yağmurluğu , sadece sırt çantasını kuru tutmak için değil, aynı zamanda uçuşlarda veya otobüslerde bagaja konulan çantanızı temiz tutmayada yarayabilir. Ardı kesilmeyen uçuşlarınız sırasında ,sürekli yer değiştiren valizin yolculuk sonunda tertemiz kalacaktır.

Su geçirmez Torbalar

Su geçirmez torbalar, seyahat ederken elektronik ve diğer suya dayanıklı olmayan kıymetli ürünlerin kuru kalması için harikadır. Yağmurlu bir günde teknede, plajda veya yürüyüşte  kamera, telefon  ve diğer elektronik cihazları yanımızda daha kolay taşıyabiliriz.

Kişişel Temizlik Ürünleri için Çanta

Tuvalet Çantaları, tüm tuvalet malzemelerini tek bir yerde organize tutmanıza ve nakliye sırasında sırt çantanızın içine sızmasını önler. Ayrıca, duş aldığınızda size ihtiyacınız olan her şeyi kolayca getirebileceğinden hostellerde paylaşılan bir banyo kullandığınız da hoşunuza gidecektir.

Seyahat severler için Yeni Yıl Hediyeleri Listesi İkinci Favorim,Şık Pasaport Kılıfları

Kontroller sırasında elden ele dolaşan pasaportlarımızın daha az yıpranması için seyahat temalı pasaport kılıfları her zaman güzel bir alternatiftir. Ayrıca su geçirmez olanları tercih edilebilir. Böylelikle ekstra bir korunma elde edilmiş olur.

yeni yıl hediyeleri

Her Derde Deva İsviçre Çakıları

Yolculuk sırasında neler ile karşılacağımızı bilmediğimizden hem güvenlik açısından hemde kullanışlı olmasından kaynaklı her gezginin çantasından bulunması gereken bir araçtır.

Yeni Yıl Hediyeleri ,Kazınabilir Harita

Hem eğlenceli hem de düşünceli bir hediye. Gezgin arkadaşınızın gittiği yerleri kazıyarak dünya haritasına ulaşabileceği bir harita aynı zamanda seyahat dönüşlerinide keyifli bir oyuna dönüştürüp eğlenceli hale getirebilir. Belki döndükten sonra seyahat sonrası sendrom geçirmesi ihtimalinide böylelikle minumuma düşürmüş olabilirsiniz 🙂

yeni yıl hediyeleri

Seyahat Günlüğü

Son olarak bir gezgin için en ideal hediyelerden birisi notlarını tutabileceği yada seyahatini planlarken kullabileceği bir günlük. Özellikle ajandalı olanlardan olursa seyahat sırasında kullanacağı ulaşım notlarınıda muntazam bir şekilde yazabilir. Ve kimbilir belki de alacağı notlar bizler için hazırlanmış muhteşem bir kaynağa dönüşebilir.

 

Ayrıca seyahat severler için düğün hediyeleri arıyorsanız yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir