rodos yunanistan
ANASAYFA,  YUNANİSTAN,  YURTDIŞI

Rodos Yunanistan ‘da En Güzel 5 Plaj

Rodos Yunanistan ‘ın  en rahat ve popüler plajları adanın doğu sahilinde yer almakta olup sahil kasabaları arasında mükemmel bir yolculukla  sahil şeridini  ve birbirinden güzel kasabaları keşfetme imkanı sunar.

Batı sahilindeki bazı plajlar  birbirinden farklı beach clublara ev sahipliği yapıp, konfor ve lüksü sunarken,kıyı şeridindeki bazı  plajlar daha taşlık ve dardır.

Oldukça rüzgarlı olan ada için  seyahat planlıyor iseniz  , karar vermenizi olabildiğince kolay hale getirmek için mutlaka görülmesi gerekenleri ve en çok tercih edilenleri sizin için bu mini listemize ekledik.  İşte Rodos, Yunanistan’ın en iyi plajlarının listesi !

rodos yunanistan ixia plajı

Rodos Yunanistan ; En çok Ziyaret Edilen İxia Plajı

Ixia, adadaki başlıca sahil beldelerinden biri , bu nedenle   bir çok yüksek sınıf sahil oteline ev sahipliği yapmaktadır. Kumlu plajı her ne kadar dar olsa da bir çok plaj tesisi bulunuyor. Rüzgar sörfçüleri arasında en popüler bölgedir. Mavi bayraklı plajı Rodos  Yunanistan ‘ın en çok ziyaret edilen plajı olmasının nedenlerinden sadece birisidir.

rodos yunanistan trianda beach

Trianda Plajı ,Kalabalık ama Eğlenceli

Trianda İxia plajı gibi bir çok lüks tesise ev sahipliği yapıyor. Sakinlik arayanlar için pek uygun bir plaj değil. Plajı oldukça dar ,tesislerde oldukça kalabalık olabiliyor. Yine de burayı tercih edecekseniz, tavsiyemiz sabahın erken saatlerinde gidip kendinize bir şezlong kapmanız, ileri ki saatlerde hızla dolduğu için açıkta kalabilirsiniz. Bu bölgede leziz yunan lezzetlerini tadabileceğiniz oldukça güzel tavernalar var. Aksam saatlerinde nefis et ve meze kokuları bütün sokakları sarıyor.

Rodos llaysosos plajı

Rodos Yunanistan ,Mavi Bayrak Galibi Ialyssos

Adanın en popüler plajlarından biri ve aynı zamanda Mavi Bayrak galibidir.  Burası yine rüzgar sörfü sevenlerin en uğrak bölgelerinden, hatta bir çok yarış düzenleniyor. Civardaki restoranlarda aradığınız tüm dünya yemekleri menülerini bulmak mümkün. Ve gece hayatının önemli gece klüpleri daha çok bu bölgede bulunuyor.

Rodos Yunanistan ‘ın İlk Gururu Lardos Plajı

Lardos Plajı, adanın Avrupa Mavi Bayrak’ını ilk kazananlarından biri olduğu için yerel halk için bir gurur kaynağıdır. El değmemiş  sahil şeridi, tüm modern olanaklarla donatılmıştır ve bölgenin doğal cazibesini ve ihtişamını koruyor. Lardos Körfezi’nde yer alan plaj, Lardos kentine sakin bir mesafede ve uzun bir yumuşak kum şeridine sahip.

Lindos Plajı

Başka bir Mavi Bayrak kazananı olan Lindos Plajı  daha önceleri gözden kaçan ,arka planda kalan bir plajdı. Daha sonraları yakın olan tarihi antik yerleri ziyarete gelen turistler tarafından uğrak bir yer hale gelip, popülerliği arttı.  Özellikle çocuklu ailelerin daha çok tercih ettiği sahilin diğer ucundaki Saray plajı ile birlikte adından söz ettirdi. Plajda her türlü imkanı bulabileceğiniz oldukça iyi tesisler yer alıyor.

Ayrıca Yunanistan Santorini Plaj Rehberini okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir