AVRUPA,  FRANSA,  YURTDIŞI

Yaz Aylarında Paris’te Yapabileceğiniz 5 aktivite

Önümüzdeki birkaç ay içinde şayet ışıklar şehrine gidiyorsanız , işte size  yaz aylarında Paris ‘te yapıp, Paris’in keyfini sürebileceğiniz 5 harika seçenek.

Yaz Aylarında Paris ‘te Yapabileceğiniz En İyi Aktivite ,Plaja Gidin!

Yaz aylarında Paris çok   sıcak, Paris Plages etkinliği ise Paristen daha da  sıcak. Bu etkinlik oldukça düşük bütçelerle yapılan ,Paris’in en büyük etkinliklerindendir. Yağmurla özdeşleştirdiğimiz Pariste bir plaj etkinliği olması gelen turistlere oldukça şaşırtıcı geliyor. 2002’de Belediye Başkanı Bertrand Delanoë, Parista yaz aylarınız daha da keyifli hale getirebilmek için Seine nehrinin bazı kısımlarını yapay kumdan plaj haline getirdi.

Photo by Peter Macdiarmid/Getty Images

Bassin De La Villette kanalınında dahil olmasından sonra son 13 yıldır Paris , Marsilya kıyılarıyla plaj partileri konusunda boy ölçüşür oldu.  Sıcak Paris günlerinizi  nehir kenarındaki bu plajda sıcak Fransız bagetleri,şahane Fransız şarapları eşliğinde  voleybolu ve plaj oyunları oynayarak geçirebilir. Seine nehri kenarında piknik yapıp güneşlenebilirsiniz. Parise gidenlerin bronzlaşmadan tatilden döneceğini kim söylemiş ki! Bu etkinlik genelde Temmuz ayı ortalarında başlayıp ,Ağustos ayının ortalarında bitiyor.

Yaz Aylarında Paris Manzarasında Öğle Yemeği Yiyin!

Seine Nehri kenarında mükemmel manzaraları olan restaurantlardan birini seçin ve kendinizi bu mükemmel manzaraya teslim edin.  Alacağınız hafif bir Fransız şarabı eşliğinde ,damak zevkinizi şımartacak lezzetlere karşı durmayın. Yaz aylarında Paris ‘te kendiniz için yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri lezzetli Fransız mutfağının tadını çıkarmak.

Evinizden Uzakta Bir Eviniz Olsun!

Özellikle yaz aylarında Paris’te otel fiyatları çok yüksek, ayrıca  pansiyonda kalma fikride  herkesin tatil zevkine pek uymuyor. Bunların yerine herkesin zaman zamanda olsa cazibesine kapıldığı Paris’te yaşamak fikrini deneyimlemeye ne dersiniz ? Paris’te tamamen size ait ,kısa süreliğine de olsa Parisli gibi hissedebileceğiniz kocaman bir daire!

HouseTrip sitesini kullanarak yaşam kalitenize ve hayallerinize uygun bir daireyi seyahatiniz için kiralayabilirsiniz. Merkezi yerlere yakın ,ulaşımın kolay olduğu bir seçenek seçmeniz size vakitte nakitte kazandırabilir. Boylece yaz aylarında Paris ‘te yapılan her türlü etkinliğe ulaşımınız kolaylaşacaktır.

Yaz Aylarında Paris ‘li gibi Alışveriş Yapın!

Paris’te  Champs Elysees caddesinde birkaç saatlik bir alışverişe dünyanın parasını harcayabilirsiniz. Ya da bunun yerine bir Parisli gibi düşünerek farklı bir alışveriş deneyimide yaşayabilirsiniz. Paris’te insanlar bizde ki gibi pazarlık yaparak yada iyiyi kovalayarak alışveriş yapmayı severler. Bunun için en uygun yerlerden birisi olan Beau Travail atölyesidir. Tutumlu aynı zamanda modaya uygun kişilerin alışveriş yapmaktan hoşlandığı yerlerin en başında gelir. Hiç birşey seri olarak üretilmez ve takıdan lambalara, deri eşyalara kadar her şeyi satın almak mümkündür. Örneğin, tasarımcı bir çanta, ikyüz bin değil sadece  yirmi avroya mal oluyor! Dükkan cumartesileri 14: 00-19: 00 saatleri arasında, diğer zamanlarda ise randevu alarak halka açık satış yapıyor.

Şampanyalı(Champagne River )Nehir Turu

Hiçbir Paris gezisi yıldızların altında bir bardak Fransız şampanyası eşliğinde nehir gezisi olmadan tamamlanmamalı. Gündüz yürüyerek gezdiğiniz o harika sokakları, meşhur Paris ışıklarını nehir yolu ile konforlu botunuzda içeçeğinizi yudumlarken de mutlak deneyimlemelisiniz. Vedettes de Paris turları bunun mükemmel bir seçenektir. Paris içi bir çok farklı tekne turları vardır. Üç farklı şampanya eşliğinde sunduğu mükemmel Fransız aperatifleri midenizi , bot turunun vermiş olduğu keyif ise ruhunuzu doyuracaktır.

Ayrıca Paris’te en iyi eyfel kulesi fotoğrafı çekebileceğiniz restoranlar ile ilgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir