ağaç ev cover
ANASAYFA,  FRANSA,  İSPANYA,  NEREDE KALINIR ?,  PORTEKİZ,  WANDERPEDİA,  YURTDIŞI

Ağaç Ev Konaklamasını Avrupada Deneyimleyebileceğiniz 5 yer

Ağaç ev konaklaması ,  klasik tatil anlayışımıza bir mola verip ,konforu  doğayla birlikte olma heyecanıyla birleştiren farklı bir deneyim sunuyor.

Bazıları görkemli ağaçlara yerleştirilmiş rustik kabinler,  bazıları ise yüksek teknolojiye sahip iç mekanlara ve çağdaş olanaklara sahip gerçek mimari harikalardır.

ağaç ev 1

Les Cabanes du Bois Landry , Fransa

Fransa’nın Eure-et-Loir bölümündeki 15 ilginç ağaç evden oluşuyor .  Les Cabanes du Bois Landry, ormanda uyumanın hem eğlenceli hem de rahat olabileceğini kanıtlıyor. Ayrı ayrı tasarlanmış, meşe ağaçlarına yapışan bu muhteşem ahşap kabinler,  insanı çocuk olmaya özendiren ustaca merdiven ve halat köprülerle birbirine bağlanmış ve insanda oyun oynama isteği uyandırıyor.

ağaç ev portekiz

 

Pedras Salgadas Spa & Nature Park , Portekiz

20 hektarlık antik park alanı içinde yer alan Pedras Salgadas Spa & Nature Park, mimar Luis Rebelo de Andrade tarafından tasarlanan 2 modern ağaç ev de dahil olmak üzere çeşitli birimlerde konaklama imkanı sunmaktadır. Yerli malzemeleri ve çeşitli çığır açan yapım tekniklerini içeren uyumsuz, sürdürülebilir tasarımları nedeniyle, her iki yapı da yerel manzaraya kusursuz bir şekilde uyum sağlıyor ve unutulmaz doğa manzaraları sunuyor.

Hem rustik hem masalsı Ağaç Ev ; Cabanes als Arbres, Spain

Pirona’nın pitoresk kırsalında sıkışmış çevre dostu bir Katalan bölgesi. Cabanes als Arbres, büyüleyici, rustik bir dekora ve yemyeşil Les Guilleries ormanına bakan  10 adet yuvarlak ağaç evi sunmaktadır. Her biri farklı bir kuşun adını taşıyan kabin, ağaçların dalları arasında inşa edilmiştir ve asma köprüler ve ahşap merdivenlerle erişilebiliyor.

italya

Avrupanın En Büyük Ağaç Evi ,La Piantata , İtalya

Roma ve Toskana arasında bulunan 18. yüzyıldan kalma bir İtalyan çiftliği olan La Piantata’daki konaklama seçenekleri arasında, lavanta tarlalarının üzerinde gezinen iki büyüleyici ağaç evi bulunmaktadır. Yerden 7 metre yükseklikte 87 metre karelik modern Black Cabin, Avrupa’nın en büyük ağaç evi ünvanını taşıyor. Web sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

 almanya

Ağaç Ev ve Teknoloji birleşmesi ; The Urban Treehouse , Germany

Baumraum’un mimarı Andreas Wenning’in bir projesi olan Urban Treehouse, Berlin’in dışındaki yeşil Grunewald ormanında yer almakta olup şık mini mutfaklar ve özel çağdaş mobilyalar ile dekore edilmiş .2 adet yüksek teknolojili ağaç evi sunmaktadır. Her iki evde ağaca benzeyen, ahşap kaplı kaidelerde yükseltilmiştir.

Hayal ettiğiniz konaklamayı bulmanıza yardımcı olacak uygulamalar ve  siteler ile ilgili yazımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir