ANASAYFA,  AVRUPA,  FRANSA,  İTALYA,  NEREDE KALINIR ?,  WANDERPEDİA,  YURTDIŞI

Avrupanın En İyi Şarap Temalı Turları

Muhteşem şarap temalı parklardan ,müzelere ilham verici asırlık festivallere, tarihi mahzenlerden ve yenilikçi şarap imalathanelerine…  Birbirinden farklı konseptlerde şarap meraklıları için  Avrupa’nın en iyi şarap temalı turlarını sizin için derledik.

şarap temalı tur

Hameau Dubœuf, Bourgogne (Fransa)

Beaujolais şarap bölgesinin kalbinde, Romanèche-Thorins köyünde yer alan Hameau Dubœuf, 30.000 m2’lik çarpıcı bir tesistir. Her biri kendi temasına sahip dört farklı bölgeden oluşuyor.Şarap yapımı, el sanatları ve nadir nesneler, yenilikçi bir 3D sinema ve demiryolu ile şarap taşımacılığına adanmış eşsiz bir sergi koleksiyonu mevcut. Harika bahçesinde yapabileceğiniz  şarap tadımı, minyatür golf ve üç farklı yemek mekanı da bulunmaktadır..

şarap temalı tur

Şarap Tema Parkı ;La Cité du Vin, Bordeaux (Fransa)

Bordo’daki Garonne Nehri’nin kıyısında yer alan La Cité du Vin, ziyaretçilerin bir dizi son teknoloji ürünü ekran aracılığıyla şarap kültürünü ve tarihini öğrenebilecekleri şaşırtıcı bir şarap tema parkı ve müzesidir. Hem şarap kültürü ve tarihini öğrenerek hem de tadarak geçecek harika bir gün fırsatı sunuyor.

Parisli mimarlar Anouk Legendre ve Nicolas Desmazières tarafından tasarlanan bina, “bir şarap kadehi girdabına” benzeyen gerçek bir mimari mucizedir.Yüksek teknoloji ürünü bir tadım alanı olan 250 kişilik muhteşem bir oditoryum dahil ,20 farklı temalı alana ev sahipliği yapmaktadır. Şehir manzaralı panoramik bir restoranı bulunmaktadır.

şarap temalı

Şarap Temalı Otel ;Castello di Gabbiano, Chianti (İtalya)

Tarih, kültür ve mükemmel şarap temalı deneyimler, Castello di Gabbiano‘yu Toskana’nın şarap meraklıları için en çok rağbet gören destinasyonlarından biri haline getiriyor. Chianti Classico alt bölgesinde, Floransa ve Siena arasında yer alan tarihi şaraphane, genellikle bölgenin en iyisi olarak kabul edilen seçkin şaraplarıyla ünlüdür.

12.yüzyıldan kalma kale, dışardaki ikonik Toskana manzaralarına bakan zevkle döşenmiş odalarda keyifli bir konaklama imkanı sunarken, Il Cavaliere restoran, otantik yöresel tarifleri tesisin muhteşem şaraplarıyla kesinlikle denenmelidir. Aşçılık kursları, tatma seansları ve çeşitli şarap turları unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.

europe wine tour

Şarap Temalı Festival ;Primavera del Prosecco, Prosecco Yolu (İtalya)

Ünlü Primavera del Prosecco şarap etkinliğinin gerçekleştiği Treviso eyaletini Veneto’yu keşfetmek için ilkbahardan daha iyi bir zaman olamaz. Festival her yıl mart ve haziran ayları arasında düzenleniyor. İtalya’nın Prosecco rotası çok sayıda kasaba ve köyü kapsar. Bu büyüleyici  mezrada  çok çeşitli lezzetler, bağ turları ve sergiler içeren çeşitli şarap gösterileri yapılıyor. Ayrıca civarda bulunan  rustik çiftlik evlerin ve eski kiliselere ziyaret etmeyi unutmayın.

avrupa wine tur

MUVIT Şarap Müzesi, Umbria (İtalya)

1974’te Lungarotti ailesi tarafından kurulan, orta çağ Umbrian kenti Torgiano’daki MUVIT Şarap Müzesi, akdeniz uygarlığında çarpıcı arkeolojik buluntular, tarihi şarapçılık araçları ve antika kitaplar içeren 5000 yıllık şarap tarihini kapsıyor. Müze, 17. yüzyıldan kalma bir palazzoda bulunuyor. Rehberli turlar, atölyeler ve yerel kumaşlar, zeytinyağları, şaraplar ve seramiklerle dolu hoş bir hediyelik eşya dükkanı bulunuyor.

Farklı temalarda konaklamalardan hoşlanıyorsanız turunuzu bir balon otelde konaklayarak farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Avrupada ki Balon Oteller yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir