ANASAYFA,  WANDERPEDİA,  YURTDIŞI

İnstagram İçin En iyi Seyahat Fotoğrafları Çekeceğiniz 10 yer 2019

İnstagram günlük hayatımızda hepimizin artık elinden düşürmediği bir uygulama. Havaların ve ruhsal durumumuzun her gün değiştiği şu günlerde resmen yılın en zor zamanlarını yaşıyoruz.  Yaz yada kış bugünler de sıcak ülkelere gitme isteklerinizi gerçekleştiremiyorsanız eğer benim gibi internette seyahat  hayalleri kurabilirsiniz.

Ülkemizdeki dalgalanan ekonomi, döviz kurlarının değişkenliği yüzünden bir çok planımız iptal olmuş olsa da bu yılı önümüzdeki yıl için heyecan verici maceralar planlamakla geçirebilirsiniz. Hem bu size yıl boyunca dört gözle bekleyecek bir şey verir ve dışarıda ki kasvetli havayı biraz olsun unutmanıza yardımcı olur.

Seyahatinizi planlarken eğer İnstagram fotoğrafçılığı ile ilgileniyorsanız CEWE Photoworld sitesinin yayınlamış olduğu listedende yararlanabilirsiniz. Liste instagram için en iyi seyahat fotoğraflarını çekebileceğiniz 10 mekandan oluşuyor. Kırmızı kalplerin havalarda uçuştuğu paylaşımları yapmayı kim istemez ki değil mi?

Harika seyahat fotoğrafları çekmeyi umut ediyorsanız, bu listedeki yerleri kesinlikle 2019’da gitmeniz gereken yerlere eklemelisiniz.

Bakalım listemizde nereler var…

İnstagram fotoğraflarının göz bebeği ,Eyfel Kulesi

Instagram seyahat fotoğraflarının en klişe Eyfel Kulesi’nin yanında bir selfiedir. İtiraf etmeliyiz ki instagram kullanıcıları olarak Paris’i çok seviyoruz. Listenin ilk sırasında olduğuna göre kendinize Pariste geçirilecek bir hafta sonu hediye etmenin zamanı gelmiş demektir.

İpucu :Paris’te Eyfel Kulesinin fotoğraflarını çekmek için en iyi yerlerden biri Montparnasse Kulesidir. Eyfel Kulesi’nin merkezinde olduğu  çarpıcı manzaralar için günbatımında oraya gidin.

İnstagram için önemli ikinci yer Londra’nın incisi Big Ben

Instagramın  ikinci en önemli simgesi Londra’daki Big Ben.

İpucu :Yakınında olduğunuzda Big Ben’i fotoğraflamak zor, bu yüzden çekiminizdeki tüm sahneyi elde etmek için daha uzaktan çekim yapın.

İnstagram için mükemmel günbatımlarının adresi ,Golden Gate Köprüsü

Dünyadaki en ikonik köprülerden birisidir ayrıca instagramın da gözdelerinden. Yürürken yada bisikletle gezerken harika kareler yakalayabilirsiniz.

İpucu: Alternatif bir fotoğraf için, köprünün altından gözüken muhteşem gündoğumu konu olabilir. Bunun için erken saatlerde orda olmaya çalışın.

Yapay şehrin kalesi ,Burj Khalifa

Belki bir Tom Croise gibi gökdelenin zirvesinde fotoğraf çekilemeyebiliriz. Ama gökdeleni izlerken çekileceğiniz güzel kareler elde edebilirsiniz.

İpucu : Dowtown Dubai otelinin barından harika kareler alabilirsiniz.

İnstagramın hüzünlü çocuğu ,Notre Dame Katedrali

Listemizde Paris’e  geri döndük, ancak bu kez inanılmaz ortaçağ eseri Notre Dame Katedraline..

İpucu: Bu katedralin içide oldukça çarpıcıdır, bu yüzden sadece dışarıdan ,dış çekimler yapmayın. Kuyrukların sizi korkutmasına izin vermeyin, şaşırtıcı derecede hızlı hareket eder.

Not: 15 Nisan 2019’da bir çok şarkıya ,kitaplara konu olmuş bu tarihi yapıda çıkan yangın nedeniyle tüm dünya yasa bürünmüştür. Önümüzdeki yıllarda bu güzel yapı uzun süre restorasyonda kalacak gibi duruyor.

6-El Hamra Sarayı

Alhambra Sarayı, İspanya’nın en popüler turistik cazibe merkezidir ve Instagram’da çok popüler olması şaşırtıcı değildir. Binaların muazzam kompleksinde dolaşırken yüzlerce fotoğraf fırsatı yaratır.

İpucu: Yoğun sezonda ziyaretçiyseniz, biletlerinizi seyahat zamanından önce yaptırın. 90 gün öncesinden satın alabilirsiniz.

7-Machu Picchu

Eğer gerçekten mükemmel bir Insta atışına odaklandıysanız,  Macchu Picchu bir sonraki hedefiniz olmalıdır.

İpucu: Macchu Picchu kalabalık olacak, bu yüzden insanlarla dolu olmayan bir fotoğraf çekmek için sabırlı olmalısınız.

8-Angkor Wat

Bu tapınak kompleksi dünyadaki en büyük dini anıt ve sizi bir Tomb Raider filminde olduğunuz gibi bir duygu hissettiriyor.

İpucu: En muhteşem kareler için gün doğmadan önce gelin.

9-Taç Mahal

Aşkla yoğrulmuş  muhteşem  mimarisi ile  Dünyanın yedi harikasından birisidir.

İpucu: Gündoğumu Tac Mahal’ı tüm ihtişamıyla yakalamak için gerçekten güzel bir zamandır. Ayrıca daha az sayıda kalabalık olur ve kuyrukta ilk sıralarda olmanızı sağlar.

10-Akropolis

Bu Antik alanda sürekli kalabalık olduğu için fotoğraf çekmek biraz zor olabilir.

İpucu: Eğer akıllı bir telefon ile çekim yapıyorsanız geniş açılı bir mercek yada balık gözü mercek alabilirsiniz.

Listemizde en iyi Instagram fotoğrafları için seyahat etmeniz gereken en iyi yerler var. Umarım sizi neşelendirir ve yeni planlarınız için yardımcı olur.

Ayrıca Paris’te En İyi Eyfel Kulesi Çekebileceğiniz Restoranlar yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir