ANASAYFA,  AVRUPA,  WANDERPEDİA,  YURTDIŞI

Bu Yaz Ziyaret Etmeniz Gereken En İyi Avrupa Plajları

Avrupa plajları  söz konusunda olunca birçok kişi Hawaii, Maldivler, Karayipler, Fiji ve Güneydoğu Asya gibi yerler varken burun kıvırabilir. Muhteşem, dünyaca ünlü plajları düşününce elbette  onları suçlamam biraz zor elbette. Ülkemizin birbirinden güzel plajlarını da düşününce Avrupa seyahatlerimizde de plaj molası pek aklımıza gelmiyor.

Yaz aylarında, Akdeniz’in suları bir çok ülkede oldukça davetkar.  Genellikle daha sert güzellikler sunan kuzey Avrupa kıyılarını saymazsak. Listemizde yaz boyunca ziyaret etmeniz gereken en iyi  Avrupa plajları var. Avrupa seyahatleriniz sırasında ufak kaçamaklar yapmak için oldukça uygunlar.

Navagio Plajı – Zakynthos Adası, Yunanistan

Zakynthos Adası’nın gizli hazinelerinden biri, Batık Plajı olarak da bilinen Navagio Plajı. Nefes kesen beyaz kayalıklarla sınırlanan fotojenik bir plaj. Rüzgar almadığı için suyu sakin ve cam gibi.

Yunanistan’ın meşhur mavi adası Santorini plajlarını okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

avrupa plajları

Marinha Plajı – Algarve Bölgesi, Portekiz

Altın kumları, eşsiz kaya oluşumları, sakin ve  turkuaz suları ile Praia de Marinha’nın dünyanın en iyi plajlarından biri olarak görülüyor. Ve bu hiç şaşırtıcı bir durum değil. Kireçtaşı kayalıklarla korunan Portekiz’in Algarve bölgesindeki bu plaj küçük bir cennet havası yaşatıyor.

Rodos adasının en iyi plajlarını okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Elafonisi Plajı- Girit, Yunanistan

Modern olanaklara ve özel bir atmosfer arayanlar için  Girit’teki Elafonisi Plajı mutlaka gidilmesi gereken bir yer. Merkezden uzakta olması, onu yaz aylarında ziyaret etmeniz gereken en iyi Avrupa plajlarından biri yapıyor

avrupa plajları

Cala Macarella  Plajı- Minorka, İspanya

İspanyol Minorka adası, İbiza ve Mallorca adalarına göre daha küçük ve daha düşük bütçelerle ziyaret edebileceğiniz bir ada. Ayrıca, yaz aylarında ziyaret etmeniz gereken en iyi Avrupa plajlarından biri olan Cala Macarella plajı gibi gizli bir hazineye ev sahipliği yapmaktadır.

avrupa plajları

Zlatni Rat Plajı – Hırvatistan

Hırvatistan, Avrupa’nın en çarpıcı plajlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Bunlardan en ünlüsü Brač adasındaki Zlatni Rat plajı. Adriyatik Denizi’nde bulunan bu plaj, okyanus akıntıları sayesinde oluşan ve sürekli değişen eşsiz şekli ile tanınıyor.

avrupa plajları

Cape Greco – Aya Napa,Güney Kıbrıs

Daha maceracı seçenekler sunan bir plaj arıyorsanız Kıbrıs’taki  Cape Greco plajını kesinle ziyaret  etmelisiniz. Plaj, çok sayıda deniz mağarası barındıran kristal berraklığında suları ve bol uçurumları ile tanınıyor.

avrupa plajları

Cala Goloritze Plajı – Sardunya, İtalya

Yaz aylarında ziyaret etmeniz gereken en iyi Avrupa plajlarını içeren hiçbir liste dikkate değer bir İtalyan plajı olmadan tamamlanmayacaktır. Ülkenin en iyilerinden biri, Sardunya adasında pırıl pırıl mavi suları ,beyaz kum plajı olan Cala Goloritzé ‘dir.

İster Akdeniz’de ister daha kuzeyde tatil yapıyor olun, yaz aylarında ziyaret edebileceğiniz olağanüstü Avrupa plajları var. Seçenekler oldukça fazla. Bu muhteşem plajları mutlaka deneyimleyin.

Ayrıca yine Avrupada Balon otel konaklamasını deneyimleyebileceğiniz yerler isimli yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir