ANASAYFA,  ASYA,  TAYLAND

Bangkok İnstagram Fotoğraf Noktaları , En İyi 5

Bangkok instagram severler için  harika fotoğraf noktaları sunuyor. Tabii ki, fotoğrafınızı çekmek için çok sayıda muhteşem nokta var, ancak kalabalık, kuyruklardan ve kabul edin her fotoğrafımızı trolleyen turistlerden çoğu zaman en istediğimiz yerlerde fotoğraf çekilmek imkansız hale geliyor. Sizin için instagramınıza harika fotoğraflar çekebileceğiniz 5 instagram spot noktasını derledim.

Bangkok instagram noktaları

bangkok instagram

1-)Erawan müzesi

Erawan Müzesi gerçekten harika mimari ve tasarımın muhteşem bir örneğidir. Renkli vitray tavanın yanı sıra pastel pembe duvarlar ve merdivenler de bu müzenin en önemli noktası. Bununla birlikte, burası sadece fotoğraf çekmek için instagrama layık bir yer değil. Müzenin üç katı, evrenin Hindu temsiline göre yeraltı, dünya ve cennet ile ilgilidir. Müze ayrıca farklı dönemlerden geniş bir koleksiyonu sergiliyor.

2-) Mueang Borang

Antik Kent, dünyanın en büyük müze parklarından biri olarak açık bir tarih kitabı gibi. Bu müze parkını özel yapan şey, Tayland haritası gibi şekillenmesidir. Tayland’ın ünlü anıtlarının ve mimari cazibe merkezlerinin 116’sını barındıran park, haritada ki coğrafi konumlarına göre parkta yer alıyor. Bangkok’tan ayrılmadan Tayland’ı dolaşmak ve muhteşem fotoğraflar çekilmek için harika bir yer.

 

Photo by Richard Barrow , Severek takip ediğim Taylandda yaşayan İngiliz bir gazeteci

Şimdiye kadar göreceğiniz en etkileyici tapınaklardan biri olan Ejderha Tapınağı, Bangkok’a yaklaşık 40 km mesafede bulunan bir Budist tapınağıdır. İlk bakışta pembe binanın devasa bir ejderha tarafından saldırıya uğradığını düşünebilirsiniz. Yine de, binanın etrafında kıvrılmış kırmızı ve yeşil ejderha sadece bir heykel, ve söylemek gerekirse muhteşem bir heykel. Dahası, kulenin tepesine bile tırmanabilirsiniz Hem de ejderha aracılığıyla!

bangkok instagram
Photo by Lonely Planet

4-) King Power Mahanakhon Skywalk

“Piksel Kulesi” lakaplı King Power Mahanakhon, Bangkok’un kalbinde 314 metre yüksekliğinde bir gökdelendir. Bu binanın ana cazibe merkezi, dünyanın en büyük cam zeminlerinden biri de dahil olmak üzere iç ve dış mekan gözlem güvertelerinin bulunduğu 74., 75. ve 78. katlarda bulunmaktadır. Sadece 50 saniyede Tayland’ın en hızlı asansörü olan 74. sıraya çıkın ve şehrin 360 ° panoramik manzarasının tadını çıkarın . Yeterince cesursanız, ünlü King Power Mahanakhon SkyWalk’ın bulunduğu 78. kata çıkın ve cam zemini üzerinde yürümeyi deneyin! Ve harika fotoğraflar çekin.

https://www.instagram.com/p/BoyAIQDF0MU/

5-) Maeklong Railway Market

Tayland’ın en büyük taze deniz ürünleri pazarlarından biri olan Maeklong Demiryolu Pazarı, başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz bir deneyim sunuyor. İlk bakışta Tayland’daki diğer pazarları gibi görünebilir. Ancak, bir tren yaklaştığında pazar trenin geçmesine izin vermek için bir anda bir kargaşaya konu oluyor ve toplanmaya başlıyor. Mağazalar tezgahlarını sadece tren geçtikten sonra yerine koymak üzere demiryolu raylarından geri çekiliyorlar. Bu, tanıklık etmek oldukça muhteşem bir sahne ve bu nedenle Maeklong Demiryolu Pazarı birçok turist için oldukça popüler bir yer haline geldi.

Bangkok instagram için fotoğraf çekebileceğiniz harika yerlere sahip. Daha fazla yer keşfetmek için Bangkok gezi programı yazısınada göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir