ANASAYFA,  WANDERPEDİA

Seyahat için Para Biriktirmenin 6 Sıradışı Yolu

Seyahat için para biriktirmenin 6 Sıradışı yolu

Benim gibi biriyseniz, seyahat etmek için para tasarrufu yapmakla ilgili yaklaşık 8 milyar blog yazısını zaten okudunuz demektir. Çoğu yazı harcamalarını azaltmak hakkında pratik tavsiyeler sunar. Evet, hepsi iyi bir tavsiyelerdir ama hepsi çok sıkıcıdır. Dışarıda kahve içmeyi kesmek ve iş yerinde fazla mesai yapmak kullanabilir yöntemlerdir. Fakat bu istikrarla aylarca yada yıllarca kalabilmek zordur.Dolayısıyla seyahat etmek için para kazanmak için alışılmadık ve biraz daha eğlenceli alternatifler buldum …

Seyahat için Para Biriktirmenin En İlginç hali ,Vejetaryen ol!

Et seviyorsanız, o zaman bu asla bir seçenek olmayacak, ancak vejeteryan tarafa kolaylıkla geçebilecek bir beslenme tarzınız varsa bu yol tam size göre. Vejeteryanların yemek faturalarında yılda 750 $ (yaklaşık 2,680 TL) tasarruf ettiğini biliyor muydunuz. Hem sağlıklı beslenerek hem çevresel yararları ile  gezegene yardım ederek , iyi bir tatil için yeterli parayı tasarruf edebilirsiniz.

Seyahat için para

Kıyafetle alımıyla mücadele et!

Üniforma Projesi ‘ni hiç  duydunuz mu? Bir kadın, sürdürülebilir modayı teşvik etmek için bir yıl boyunca sadece birkaç parçadan oluşan gardrobundaki siyah kıyafetleri giydi. Akıma destek veren kadınların yapmış olduğu tasarruf bir  yıl içerisindeki 100.000 doların üzerinde oldu.  Dünyadaki kadınların giyim üzerine ne kadar harcadığı konusunda farkındalık yaratacak bir projeye imza atıldı. Ortalama bir kadın her sene kıyafet için  725 dolar (2,592 TL) harcıyor ve bu da yine harika bir tatil için yeterli bir bütçe : )

‘Benimle Yemek Yiyin’ Kulubü

Kendi yemek yapma kulübünü başlatarak yemek masrafından tasarruf edin. Bir grup arkadaşınızla her hafta bir gün yada her akşam başka birinin evinde olacak şekilde akşam yemeği partisi organize edin. Hem dışarıda geçireceğiniz bir geceden daha çok eğleneceksiniz hemde tasarruf edeceksiniz.

Seyahat için para

Spor salonunu üyeliğinizi iptal edin.

Ortalama  olarak bir kişi kullanılmayan spor salonu üyeliklerine yıllık 1500 TL harcar. Hadi ama kendinize itiraf edin. Her zaman bir hevesle yazıldığınız salonlara haftada kaç gün uğrayabiliyorsunuz? Salona gitmek yerine hala spor yapacağım diyorsanız bir dvd satın alıp evinizde egzersizlerinizi yapabilirsiniz.

Kuponları ve indirimleri kullanmayın!

Firmalar tarafından size hediye edilen kuponları hayatınızdan çıkarın.75 Tlilik alışveriş karşılığında size verilen 20 tl ile kendinizi kazançlı gibi hissedebilirsiniz. Lakin işin özünde sadece sizin alışveriş yapmanız hedeflenir ve ihtiyacınız olmayan şeyler alırsınız. Evet üstünüzdeki kazağı alırken %20 kazanç sağladınız ama sezon bitti ve önümüzdeki 9 ay boyunca yeni bir kazağa ihtiyacınız yoktu…

Seyahat için para

Seyahat İçin Para Biriktirenlerin En Büyük Düşmanları ,Harcayıcılardan Uzak Durun!

Hepimizin para ağacı dikmiş gibi nakit para harcayan bir arkadaşı vardır. Sürekli lüks restoran ve kafelerde buluşmak isteyen ,paylaşmayı bilmeyip sizden paylaşmanızı bekleyenlerden bahsediyoruz. Sürekli alışveriş yapıp sizide teşvik edenlerden. Bir süre onlardan uzak durun.

Seyahat için para

 

Tüm bunların dışında alışveriş yaparken aynı zamanda biriktirebileceğiniz Artıway sistemiylede birikim yapabilirsiniz. Üye olmak için  buradan ulaşabilirsiniz.

Yurtdışında Ücretsiz Konaklama imkanlarını araştırıyor iseniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : http://thetravelhack.com/category/travel-tips/

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir