ANASAYFA,  WANDERPEDİA

Uçakta Rahat Uyku Uyumakta Zorlananlar İçin İpuçları

Uçakta rahat uyku uyuyabilmek, bazılarımız için kolay bir iş değildir. Ancak uçuşunuz sırasında biraz dinlenmek, kendinizi yeni hissetmenize ve keşfetmeye dinç bir şekilde başlamanıza yardımcı olacaktır. Günümüzde  uçaklarda maalesef daha fazla insan ve daha az bacak mesafesi var. Bu sebeple  uykuya yardımcı olmak için üretilmiş bir kaç ek malzeme kilit önem taşıyor.

Bu listede ayaklarınız karaya basmadan dinlenmiş bir şekilde uçaktan inmenizi sağlayacak bazı malzemeler var.

Uçakta rahat uyku uyumak için ,gürültüyü önleyici kulaklıklar

Maalesef uçakta kimlerle seyahat edebileceğimizi seçemiyoruz. Bazen istemsiz gürültü çıkaran(çığlık atan bebekler!)bazende gürültülü sohbet edenler sayesinde yolculuk tam bir eziyete dönebilir., Bu nedenle bir ses  engelleyici iyi bir kulaklık size yardımcı olacaktır. Aşağıdaki linkteki ürün işinize yarayacaktır. Daha farklı alternatifleri de mevcut.

 

Gürültü Önleyici Kulaklık ; https://goo.gl/p1WK1O

Uçakta rahat uyku uyumak için ,kulak tıkaçları

Bu tarz kulaklıklar küçük boyutlara sahiptir .Uçakta yolculuk sırasında sohbet etmek istemezseniz yanınızda oturan konuşkan yolcu içinde bir caydırıcı olabilir : ) Çantanızda yer kağlamazlar. Uçak sesini minimum seviyede tutar. Uyurken düşmezler. Daha iyi kalitede olanları uçak basıncının vermiş olduğu rahatsızlığıda en aza indirebilir.

Kulak tıkacı ; https://goo.gl/sr5sri

Telefon İçin Uyku uygulamaları

Akıllı telefonların indirmek için  gayet iş görür uyku uygulaması seçenekleri var. İster okyanusun seslerini ister rahatlatıcı müzikleri tercih edin.Uçakta uykuya dalmak istediğinizde hazır olacak şekilde telefonunuzu indirebilirsiniz.

Bitkisel Uyku Yardımcıları

Eczanede doğal uyku aparatları ve uyumaya başlamak için büyük bir yardımcı olabilecek bitkisel uyku hapları var. Sadece uçmadan önce onu aldığınızdan emin olun.

Lavanta Yağları

Lavanta uykuya yardımcı olur. Bunun sadece ufak bir miktarı dinlenmenize ve sizi uyku moduna girmenize yardımcı olacaktır. Doğal ilaçlar sizin tarzınız değilse, uçakta içeceğiniz bir bardak kırmızı şarapta iyi bir hiledir.

Uçakta rahat uyku uyumak için ,kalın giyinin.

Katmanlar halinde kalın giyinmek veya battaniye getirmek her zaman iyidir. Uçağın aşırı derecede sıcak veya gerçekten soğuk olup olmayacağını asla bilemezsiniz. Uçakta sizi kıyafet gibi sarmalayan bir battaniye her zaman en iyi tercihtir.

Göz maskesi

Şık bir uyku maskesi, uçakta komşunuz ışığı açarsa veya pencere perdesini açarsa sizi uyandırmasını önleyecektir.

Göz maskesi ; https://goo.gl/llhzMB

Trtl Yastık

Trtl yastığı, diğer yastıkların aksine düz bir şekilde toplanıyor ancak yine de bol miktarda destek sağlıyor. Hem harika bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Trtl yastık ; https://trtltravel.com/products/trtl-travel-pillow

Boyun yastığı

Piyasada yolculuk sırasında kullanabileceğiniz binlerce yastık modeli var.Diğer seçenekler gibi çok rahat  olmasalar da, küçük bir köpük yastık çok rahat ve bazen havaalanlarında ve uçakta iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olabilirler.

Bu malzemeler sayesinde uçakta zinde bir yolculuk geçirip, harika bir seyahate ilk adımı atabilirsiniz : )

Ayrıca seyahatlerinizde yardımcı olacak önemli ipuçları listesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir