ANASAYFA,  WANDERPEDİA

Kadınların Yalnız Seyahat Etmeleri İçin 10 Sebep

Kadınların yalnız seyahat  etmeleri için birçok neden var. Hayatında daha önce hiç yalnız seyahat etmediyseniz, bir sonraki yolculuğunuzu kendinizi keşfetmek olarak adlandırmalısınız. Her kadının en az bir kere deneyimlenmesi gerektiği ve kendini keşfetmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kadınların Yalnız Seyahat Etmeleri ,Özgüveni Arttırır.

Yalnız seyahat eden kadınlar, yabancı bir menüden yemek ısmarlamak gibi yada  bir taksi çağırmadan yollarını kendileri bulmak gibi herşeyi  öğrenmek zorundalar. Nasıl bir yol izleyeceğinizi, sandalyenizden kendiniz ayağa kalkmayı ve başkasına güvenmeden her istediğinizi yapmayı öğrenirsiniz. Bunlar sabahın 3’ünde bilmediğiniz bir otele adım atmaktan ,bilinmeyen bir şehrin etrafında gezinmeye kadar olan her şeyi içerir. Yalnız seyahat eden kadınlar kendilerine daha fazla güvenirler ve daha olumlu bir tutum sergileyebilirler.

Uzun vadeli yatırımdır.

Kadınların yalnız seyahat biraz fazla maliyetli olabilir, ancak hayatınızda en az bir kez yalnız seyahat ederek sağlanan faydalar ile aslında uzun vadede para kazanmanızı sağlayabilir. Seyahat etmenin pek çok konuda kariyerinizi daha da geliştirmenize yardımcı olabilir ve ücret artışına neden olabilir. Farklı insanlara ve fikirlere artan maruz kalma, ağ oluşturma fırsatlarınızı arttırır. Gönüllü deneyimler veya staj olan geziler sık ​​sık CV’nize eklenebilir .Sizi kalabalık rakiplerinizin dışında bırakır ve iş becerilerinizi arttırmanıza yardımcı olur. Yalnız yolculuk, güveninizi arttırır ve size mesleki yaşantınızı sürdürecek ve size daha iyi bir çalışan olmanıza yardımcı olabilecek hedefler sağlar.

Kadınların Yalnız Seyahat Etmeleri,Gerçek Özgürlüktür.

 

Yalnız seyahat ederken kimseden sorumlu değilsiniz. Programınız, olmasını istediğiniz şeydir.

Ne yaptığınızı, ne zaman yaptığınızı ve nerede olmak istediğinize karar verebilirsiniz. İstediğiniz kadar erken ya da geç uyanabilirsiniz ve günün geri kalanında da başlangıç ​​kadar özgürsünüz. Kimseye nerede ,ne zaman bulunacağınızı haber verme zorunluluğunuz yoktur.Tam bir özgürlük ve hayatın en heyecan verici deneyimidir.

 

Uyum sağlamana yardımcı olur.

Seyahatler kontrol edemediğiniz anlar ve fırsatlar ile doludur. Uçuşlarınız yada treniniz iptal olabilir, gecikebilir veya yeniden yönlendirilir. Oda rezervasyonu yaptığınız otelde rezervasyonunuz geçersiz kılınır. Kendiniz seyahat etme fırsatı bulduğunuz zaman duruma uyum sağlama, akışla birlikte gidip ne olursa olsun işleri nasıl yapacağınızı,nasıl yola koyacağınızı öğrenirsiniz.

Kendini Keşfedersin.

Kadınların yalnız seyahat ederken, zayıf yönlerini ve güçlü yönlerini çabucak öğrendikleri açık bir gerçek. Kolaylıkla neler yapabileceğinizi öğrenirsiniz ve önünüze çıkan engeller daha da zorlayıcıdır. Bu tür bir kendini keşfetme deneyimi , rahatlık bölgenizdeyken keşfetmekten daha zordur .Seyahat etmek, hergün yeni şeyler denemek ve kim olduğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bol fırsatlar sağlamaktadır.

 

Kadınların Yalnız Seyahat Etmeleri ,Konfor Bölgelerinden Çıkartır.

Tek başına yolculuk, her kadının kendisini rahat etmesi için yardımcı olur. Buna karşılık, konfor bölgeniz çok daha büyük hale gelir.Çeşitli koşullar ve durumlarda daha rahat konumdasınızdır. Beklentileriniz düşürür ve küçük şeylerden mutlu olmayı öğrenirsiniz. Yağmur ormanındaki kirli bir kulübede , oturma odanızda olduğu kadar rahat ve kolaylıkla bulunabilirsiniz.

 

Yaşamınıza Yani Arkadaşlar Getirir.

Bir grup arkadaşınızla veya tanıdıklarınızla birlikte seyahat ederken, etrafınızdaki kültürel faaliyetlerle  ve gezginlerle ilgilenmemek gayet normal. Zaten bildiğiniz insanlara güvenmek daha kolaydır. Ancak yalnız seyahat eden kadınların, yeni arkadaşlar edinmek ve fikirlerini, sınırlarını ve zihniyetlerini genişleten insanlarla kendilerini çevrelemek için bol bol fırsatı vardır.

Kadınların Yalnız Seyahat Etmeleri,Bütçe ve Zaman Planlamayı Öğretir.

Tek başına seyahat ederken, mali, zaman ve enerjinizin kontrolünde ve sorumluluğunda olan tek kişi sizsiniz. Günlük bütçenizden zamanınızın kullanımına kadar hayatınızın birçok alanında nasıl daha iyi yönetileceğini ve bütçenizi nasıl planlayacağınızı öğrenirsiniz. Nitekim, bir solo macera size paranız olmadığında dünyayı nasıl gezeceğinize dair birkaç hüner ve teknik bile öğretebilir. Bana göre, bu, herhangi bir kadının sahip olması gereken önemli bir yaşam becerisi, hangi yaşta olurlarsa olsunlar.

 

Harekete Geçmek İçin Mükemmel Bir Zaman

Herkes hayatında hayal kırıklığı yaşar ve bu durum sadece kadınlar içim bir istisnası değildir. Bir ilişkinin sonu, kariyer alanındaki hayal kırıklığı veya bir tür reddetme ile karşı karşıya olduğumuz anlar olur. Bu tür zamanlarda seyahat etmek iyileşmek için mükemmeldir.

Harekete geçin ve hayatınızı yeniden değerli kılın. Her şeyden uzak durmak kafanı temizleyebilir, kalbinize ilham verebilir ve yeni hedefler bulmanıza yardımcı olabilir.

 

Daha mutlu olursunuz.

İstatistiklere göre  para ve zamanlarını fiziksel şeylerden ziyade tecrübelerle harcayan kadınların ve erkeklerin daha mutlu olduğu gözlenmiştir.En kısa sürede modası geçecek bir mobilyayı almak yerine istediğiniz bir yere gidiş dönüş bilet almak size mutluluğun kapılarını açabilir. Ayrıca yalnız seyahat etmek için zaman harcayan kadınlar, hayatlarının geri kalanında çok daha mutlu olurlar ve olmayanlara göre daha fazla seyahat etme şansını yakalarlar.

 

İlk seyahatinizde tamamen yalnız olmak istemez ama yinede kendinizi denemek isterseniz. Avrupa Rüyasının birbirinden farklı rotadaki turlarını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca Yalnız Seyahat Etmek için ipuçları arıyorsanız yazıma  buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir