ANASAYFA,  RUSYA,  YURTDIŞI

Rusya 2018 FIFA Dünya Kupası İçin Öneriler

2018 FIFA Dünya Kupası Rusya’da yapılacak ve her önemli spor etkinliğinde olduğu gibi, dünyanın dört bir yanından gelen futbol severler ülkelerinin sporun en büyük olayında rekabet etmek için binlerce kilometre yol kat edecek. Geçen sene yapılan Brezilya turnuvası gibi tıpkı dünya çapında spor manşetleri sadece bu konudan bahsedecek.

Maçların çoğunluğu batı Rusya’da yapılacak ve bu nedenle, turist yoğunluğu için şehirde  kalacak bir yer bulmak nispeten kolay olmalıdır.

Bu yazımızda Rusya’da dolaşmanın etkilerinden birkaçını göz önüne alırken, bir kaç büyük şehir ve turnuva boyunca kalacak en iyi yerleri inceliyoruz.

rusya.jpg
Turnuvanın her bir yerinde bir dizi maç görecek olan 11 ana şehir var. Rusya başkenti Moskova, çeşitli nedenlerle inanılmaz derecede popüler bir seçim olacak. İlk olarak, ev sahipliği yapacak olan turnuvanın açılış maçına ev sahipliği yapıyor . Ayrıca 10 Temmuz’da ikinci yarı final ve 15 Temmuz’da final olacak. Başkentin yarışma boyunca kullanılacak iki stadyumu var. 2008 Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapan Luzhniki Stadı ve Otkrytiye Arena, hem maçlara ev sahipliği yapacak hem de çok popüler mekanlar olacaktır. Moskova, aynı zamanda, Rusya’daki tartışmasız en erişilebilir şehir olma avantajına sahip ,ülkedeki diğer büyük şehirlerin çoğuna göre futbol hayranları için iyi bir merkez noktası haline gelmiştir. Bununla birlikte, gerçekçi olmalısınız. Bir ülke olarak Rusya’nın büyüklüğünden ötürü Moskova’dan Yekaterinburg ve Soçi gibi alanlara seyahat etmek akıllıca olmayacak çünkü inanılmaz uzun yolculuklar yapmak zorunda kalacaksınız.

rusya2.jpg

İçindekiler

Kazan

Kazan kolay ulaşılabilirliği açısından en iyi alternatif olarak düşünebilirsiniz.Kazan Arena’daki maçlara tanık olmanın yanı sıra, Samara, Saransk ve Nizhny Novgorod da dahil olmak üzere çevredeki şehirlerdeki diğer maçlara katılmakta mümkündür. Bu stadyumların her biri 40.000’den fazla kapasiteye sahiptir ve Moskova’dan adil bir mesafede bulunduğu için biletlerin bulunması daha kolay olmalıdır. Burada kalmanın en büyük dezavantajı, çeyrek final bittikten sonra bu bölgede hiçbir maçın sahnelenmeyeceği. Yine de grup maçlarında bulunması çok eğlenceli ve 2018 Dünya Kupası’nın harikalarını yaşamak için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

Yolculuk ipuçları 

Vizeye ihtiyacınız olacak: Ziyaretçilerin çoğunluğu için vize gerekiyor, bunu düzenlemek için önceden başvurmanız gerekecek. Rusya ile olan son krizlerden sonra bu konu oldukça önemlidir.

Hava soğuk olacak: Rusya iklimini ünlü kışları ile ilişkilendirebilirsiniz, ancak Dünya Kupası dönemindeki hava durumu 20 derece civarlarında gösterse de yinede hazırlıklı gitmekte fayda vardır.

Zamanı takip edin: Rusya oldukça büyük bir ülke olduğu için her şehrinde zaman oldukça farklılık gösterecektir.

Bir çevirici adaptör getirin: Yanınıza mutlaka bir bir priz dönüştürücü alın. Eski Sovyet yapılı binalarda kalırsanız mutlak ihtiyaç doğacaktır.Döviz alışverişi Not: Para birimi ruble. Bir ABD Doları yaklaşık 60 ruble ve bir Euro yaklaşık 70 ruble civarındadır.

Döviz alışverişi : Para birimi ruble. Bir ABD Doları yaklaşık 60 ruble ve bir Euro yaklaşık 70 ruble civarındadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir