ANASAYFA,  ASYA

Asya Seyahati Sırasında Kolaylık Sağlayacak Web Siteleri

 

Asya seyahati planlarken Tayland’dan Filipinlere satın alacağınız otobüs,uçak yada tren biletleri, gittiğiniz şehirlerde yapılması gereken aktiviteler ve gerektiğinde bu aktivitelerin biletleri yada günü birlik turlarına ulaşabileceğiniz yaklaşık 6 aydır elim ayağım olmuş birkaç web sitesi ve uygulamadan bahsedeceğim.

Planlamalarımı yaparken fikir edinmek açısından dahi olsa bu siteleri oldukça sık kullanıyorum. Turlarımı kendim düzenlediğimdede en azından rota oluşturmak için kullanıyorum. Tek seyahat ettiğim için bazen kendi başıma gidilecek yere ulaşmak daha pahalıya geliyorsa bu sitelerden günü birlik turlar satın alıp tasarruf ediyorum.

4 yıl önce ilk Tayland seyahatim sırasındada kullandığım iki site bunların başında geliyor. Bangkok 2 günlük gezi programı yazısına ve Phi phi adaları ve James Bond Adası yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Click2goThailand, müze, transfer ve günü birlik turlar

Click2goThailand günü birlik turlar, müze ve aktivite biletleri havaalanı ulaşımı konusunda genelde Tayland için en düşük fiyatları veren web sitesidir. Daha önce Ayutthaya ve Yüzen Pazar gibi günübirlik turlarım için bu siteyi kullandım. Rezervasyon yapmasanız bile en azından gittiğiniz zaman acentalarda ne tarz fiyatlar görebileceğiniz ve ne kadar pazarlık yapmanız gerektiği konusunda bir fikriniz oluşur. Ayrıca ayrıntılı birde blogu var oldukça faydalı bilgiler mevcut.

Klook,günü birlik turlar, oteller

Klook araç kiralamadan,sim carda, otellerden aktivitelere kadar oldukça geniş bir ağda ve tüm asyada kullanabileceğiniz bir web sitesi ayrıca birde app’ları mevcut. Şimdilerde bazı avrupa ülkelerinide hizmet ağlarına dahil ettiler. Ayrıca yine oldukça ayrıntıları bir blogları var planlama yaparken kullanılabilir. Aplikasyon üzerinden yapılan alışverişlerde çoğunlukla ufak defek indirimli kuponlarda veriyor. Başlangıç olarak yükler yüklemez ilk aplikasyon alışverişinizi %5 indirimli yapabilirsiniz. Asya seyahati sırasında tasarruf yapmanızı sağlayabilir.

12goasia asya seyahati

12goasia , Asya seyahati otobüs, feribot, tren biletleri

12goasia ise tamamen ulaşım üzerine kurulmuş bir web sitesi. Otobüs biletlerinden feribot biletlerine kadar bir çok firma ile anlaşması var. Eğer bilet almak için uzun kuyruklar beklemek istemiyorsanız ekstra birkaç dolar ödeyerek bu siteden biletinizi garantiye alabilirsiniz yada bütçe planlamanızı yaparken aşağı yukarı ulaşıma ne ödemeniz gerektiğinizi görmek için kullanabilirsiniz.

Airasia , Asya seyahati ucuz  uçak biletleri

Airasia firmasının çıkarmış olduğu airaisa aplikasyonu şimdilerde asyada uçuş gerçekleştiren bir çok uçuş firmasınında dahil olduğu geniş bir ağa hizmet etmeye başladı.Asya seyahati sırasında skyscanner haricinde fiyat araştırması yaparken oldukça faydalı olabiliyor. Vietjet haricinde neredeyse tüm düşük bütçeli uçuş firmalarının fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir