AKDENİZ,  ANTALYA,  YURTİÇİ

Manavgat’ta Gezilip Görülecek Yerler

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte gezi rotaları da normal olarak Akdeniz gibi sıcak bölgelere kaymaya başladı. Doğasıyla adından kıskandırarak söz ettiren Manavgat rotamız olduğunda mutlaka gezip görmeniz gereken yerleri sizler için derledik. Keyifli okumalar…

manavgat şelalesi.jpg

Doğanın Kıskandıran Güzelliği Manavgat Şelalesi

Rotamız Manavgat olunca ilk akla gelen de enfes manzarasıyla Manavgat Şelalesi oluyor elbette. Çevresiyle birlikte muhteşem bir rekreasyon alanı olan şelalede piknik yapabilir, çevresindeki restoran ve kafelerde oturarak manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik bu şelale hem yazın hem de kışın ziyaretçi çekebilen ender doğal yapıtlardan.

köprücay.jpg

Yüksekliğinden Gelen İhtişam Köprüçay

Manavgat’ın en ihtişamlı, en güzel yerlerinden birisi desek abartmış olmayız Köprüçay için. Adeta Amerika’da yer alan Büyük Kanyon’u andıran muhteşem bir manzarası var. Bir de seyahatiniz yaz aylarına denk geldiyse değmeyin keyfinize. Burada çadırınızı kurup harika bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

side antik kent.jpg

Manavgat Doğasının Tarihe Açıldığı Kapı Side Antik Kenti

Perslerin, Lidyalıların, İskender’in, Ptolemaiosların, Antiogonos’un egemenliği altında dolu dolu bir tarih şehri Side Antik Kenti Manavgat’ın önemli kültür merkezlerinden. Tüm uygarlıkların izlerini taşımakla birlikte, birçok uygarlığı da günümüze taşımıştır. Eğer benim gibi eski uygarlıklara ait bir merakınız var ve bu tip yaşanmışlıkları bol olan kentlerden hoşlananlardansanız Side size hoş deneyimler sunacaktır.

Side-Jeep-Safari1.jpg

Manavgat ‘ta Eşsiz Toros Manzarası Eşliğinde Jeep Safari

Doğa yürüyüşleri ve gezileri konusunda Manavgat sizlere çokça fırsat sunan bir yer, çünkü doğal güzelliği oldukça fazla. Eğer bu doğal güzelliklerin çoğunu gezmek niyetiniz varsa jeep safari turlarına mutlaka katılmalısınız.

beloluk-yaylasi.png

Yayla Kültüründen Hoş Bir Kesit Beloluk

Ata kültürümüz olan yaylacılık her zaman dikkatimizi çeker. Çünkü manzarasının muhteşemliğinin yanında doğaya da özlem var hepimizin içinde. Eğer ihtişamlı bir yayla deneyimi yaşamak istiyorsanız Manavgat’ta bunu yapmanın imkanını da bulacaksınız. Gezi listenize muhteşem Beloluk Yaylası’nı eklemeyi unutmayın.

Manavgat ‘ın eşsiz doğasında Jeep Safari deneyimi yaşamak için buradan rezervasyon yapabilirsiniz.

Ayrıca Manavgat’a gidildiğinde burasıda mutlak görülsün dediğiniz bir yer var ise lütfen yorum yapınız. Listemize ekleyelim.

Not: Fotograflar Antalya tanıtım sitesinden alıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir