Lizbon Gezi Rehberi

Lizbon, Portekiz’in başkenti ve en büyük şehri. Tagus Nehri’nin kuzey kıyısında, batısında Atlantik Okyanusu’nda bulunan Lizbon, finans, uluslararası ticaret, turizm ve sanat merkezi olarak bilinir.

carmo lift.jpg
Lizbon Carmo Asansörü

Gece gündüz canlı bir hayat arayan turistler için mükemmel bir rotadır.

targo.jpg

Portekiz havası sayesinde ılıman kışları ve sıcak yazları ile ideal bir tatil mekanı oluyor.  Sizler için Lizbon’u yerel biriymiş gibi gezip tanımanızı sağlayacak küçük bir rehber hazırladık.

lisbon 2.jpg

Mükemmel İnstagram Fotoğrafları Çekmek İçin

Sosyal medya takipçilerinize Lizbon’un muhteşem fotoğraflarını çekmek ister misiniz? O zaman şehrin en güzel yerlerine gitmelisiniz. Yerel bir rehberle fotoğraf gezisi yapmak Alfama Bölgesi’ndeki Carmo Asansörü, Miradouro de Santa Catarina, Tagus Nehri’nin ağzındaki simgesel Belem Kulesi ve Miradouro Sao de şehirdeki en ünlü cazibe merkezlerini yakalamak için harika bir yoldur. En iyi resimlerin nereden alınacağı konusunda yerel bir rehberlik almak fotoğraflarınızı popüler hale getirecektir.

portugal food.jpg

Portekiz Kültürünü Yerel Restorantlarda Keşfedin.

Portekiz kültürünü en iyi deneyimlemenin yolu elbette yerel restorantlardan geçiyor. Eğer orda size rehberlik edecek bir arkadaşınız yoksa bir uzman rehber sizi, Moelas güveç, Bolinhos de bacalhau (balık böreği), pasteis de nata (Portekiz tartları), Alheira sosis ve benzeri lezzetleri örneklemek için en iyi noktalara götürsün. Bir çok sitede size bu rehberliği gönüllü yada tip karşılığı yapacak yerel bir rehberi kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca tüm o güzel yemeklerin sindirimini kolaylaştırmak adına mutlaka ginjinha’yi (ekşi kiraz suyu içeceği) deneyin! Tüm bu restorantlara giderken şehri daha iyi deneyimleyebilmek için mutlaka yürüyün!

tapas.jpg

Fado &Tapas Deneyimi

 

Fado + tapas ikilisi  gece hayatı  için mükemmel bir kombinasyon. Fado, tipik olarak barlarda ve kafelerde yapılan geleneksel Portekiz müziğidir. Şahane Portekiz tapaslarının yanına duygusal Fado’nun eşlik etmesinden daha iyi ne olabilir ki? Klasik bir Fado ve Tapas Turu sizi yeni ses ve lezzetlerle tanıştırarak zevkinize hitap edecektir.

castelo dos.jpg
Lizbon castelo

Lizbon Merkezden Bir Günlük Kaçış

Sintra, Lizbon’dan bir günlük kaçış için mükemmel bir alternatiftir. Kent, 8. ve 9. yüzyıl kraliyet tarafından yaptırılmış dinlenme alanları, köşk  ve sarayları ile ünlüdür. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer almaktadır. Sintra’yı turlarken, ihtişamlı Castelo dos Mouros (Mağribi Kalesi), 15. yüzyıl Sintra Ulusal Sarayı, Capuchos’un gizli Convento’sunun yanı sıra Avrupa’nın en batıdaki noktasını görme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca mutlaka lezzetli hamur işlerinden yemeğide yapılacaklar listesine eklemeyi unutmayın.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*