Filipinler’de Görülmesi Gereken 5 Muhteşem Ada

Filipinler’de 7000’den fazla ada var. Yerli halkın hepsini ziyaret etmelerinin hiçbir yolu yok. Sadece çok fazla olduklarından değil, bazılarının aslında yaşanabilir  bile değiller. Bununla birlikte, her turistin Filipinler’e gelecek gezileri için güzergahlarına eklemeleri gereken birkaçı var. İşte bu adaların sizler için düzenlediğimiz  top 5 listesi..

boraçay.jpg

Boraçay

Araba bulunmayan bir ada ve kesinlikle görülmeye değerdir. Boracay, büyük şehirlerle olan gündelik sorunlarınızı kaçıracağınız yerdir. Bisikletlerde kayalıklara tırmanabileceğiniz harika plajlarında vakit geçirebileceğiniz kesinlikle listenin en üstünde olmayı hakeden bir yerdir.

Coron

coron.jpg

Coron Palawan eyaletini oluşturan adalar kümesinin parçası olan Coron, Filipinler’in en iyi adalarından biridir. Muhtemelen ülkedeki en iyi dalış yeridir. Ada İkinci Dünya Savaşı’ndan çıkan batıklarla çevrilidir. Adayı çevreleyen harika plajlar, koylar ve Filipinlere olan seyahatinizde mutlaka Coron’u kontrol etmeyi daha heyecan verici hale getirecek mağaralar var.

bohol.jpg

Bohol

Bu adada kontrol etmeniz gereken Chocolate Hills (Çikolata Tepeleri) ve dünyanın en küçük maymunları ile ünlüdür. Yukarıdaki iki adayla karşılaştırıldığında Bohol nispeten daha sessizdir, etrafda dolaşan daha az turist vardır. Bunun nedeni, hala yalnızca büyük planları olan turistlerin ulaştığı gizli bir varış noktası olmasıdır.

mindoro.jpg

Mindoro

Filipinler’deki yedinci en büyük ada, tüplü dalış için en iyi noktadır. Mindoro Adası, Palawan ve Luzon Adaları arasında yer almaktadır. Her ikisi de ana turist tarafından keşfedilmemiş olan iki bölgeye ayrılmıştır.

siqu island.jpg

Siquijor

Filipinler’de bulunan tipik bir ada değil, Siquijor Filipinli yerlilerin pek tercih ettikleri bir yer değildir. Bunun sebebi  adanın kimliğinin iyi bir parçası olan büyü yüzündendir. Şaşırtıcı derecede güzel doğal dalış noktaları, şelale, mağaralar ve harika doğal manzaraları mevcuttur. Turistler yavaş yavaş bu adayı keşfediyor, bu nedenle onlarla dolmadan önce ziyaret etmeyi unutmayın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*