Avrupa’da Sanıldığı Kadar Pahalı Olmayan 5 şehir

Seyahat etmek ya da tatilinizde yurtdışında bir yerler görmek isteyenlerin epey bir parayı kenara atmaları bir gerçek. Ancak, her gezi planı için de binlerce lira ayırmaya gerek yok. Gezeceğiniz yeri uygun fiyatlı şehirlerden seçerseniz bütçenizi sarsmadan güzel bir gezi planlayabilirsiniz. Düşük bütçelerle de gezilir mi diyenlere bu 5 Avrupa şehri ilaç gibi gelecek.

atina.jpg

Yunanistan- Atina

1990’lı yıllarda ucuz seyahat denildiğinde ilk akla gelen ülke ve şehirdi Yunanistan’ın başkenti Atina. Dünyada pek çok ilke ve tarihsel unsurlara ev sahipliği yapan Atina kesinlikle görülmesi gereken yerlerden… Her ne kadar o yıllardaki ucuzluğu olmasa da yine de uygun fiyatlı bir gezi planı isteyenlerin ilk aklına gelecek yerlerden.

berlin.jpg

Avrupa ‘nın gözbebeklerinden Almanya- Berlin

Almanya’nın hem tarihi hem de kültürel anlamda en güzel şehirlerinden bir tanesi Berlin. Oldukça gelişmiş olması nedeniyle şehirde uygun fiyatlı konaklama seçenekleri bulmak da çok kolay. Geceliği 10 euro’ya konaklayacağınız uygun bir hostel bularak harika bir Berlin gezisi yapabilirsiniz bütçenizi sarsmadan.

fr-strasbourg.jpg

Avrupada Noel Marketleri ile İsim Yapmış Fransa’dan – Strasbourg

Üzüm bağları, şarap mekânları ve tabi ki de mimarisiyle ünlü gezilmesi keyif veren bir şehirdir Strasbourg. Fransa’da olmasına rağmen tipik Fransız kentlerinden bir hayli farklı olan şehir Alman mimarisinin izlerini Alman yönetiminde kaldığı süre boyunca edinerek günümüze kadar taşımaktadır. Uygun fiyatlı tatil arayışında Strasbourg da değerlendirme listesine eklenmelidir.

ljubljana_slovenia_II.jpg

Avrupa ‘nın Yeşil Cevheri Slovenya’dan – Ljubljana

Sakin bir Avrupa şehri, en önemlisi de huzurlu ve refah seviyesi bir hayli yüksek. Bunu özgürlük ve yaşanabilirlik endekslerinde ilk sıralarda yer almasından da anlamak mümkün. Bu şehri duymadım ne yapacağım orda diye düşünmeyin hem uygun fiyatlı hem de çok hoşunuza gidecek bir yer olduğundan emin olabilirsiniz.

Krakow_Rynek.jpg

Polonya- Krakow

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Krakow ayrıca Polonya’nın sadece en eski şehri değil yüzyıllardır önemli sanat, kültür ve bilim şehri. Bu şehirde uygun fiyatlara çok dolu dolu bir gezi yapabilirsiniz.

Güncelleme : Bu yazıyı yazdığımızda ucuz olan şehirler , Türkiyenin günümüz döviz kurlarıyla artık ortalama kategoriye girmiş bulunmaktadır. Ne yazık ki bu yazı dolar 3 liralarda seyrederken kaleme alınmıştı.

Tüm bu ülkeleri tek bir seferde ekonomik olarak gezmek gibi bir planınız var ise Avrupa Rüyası firmasının 16 günde 14 Ülke 24 Şehir gezmenizi sağlayan Eko Avrupa Turu tam size göre. Ayrıca yine Avrupa Rüyası ‘nın hazırlamış olduğu bir de Plus Avrupa Turu var. Programları inceleyip seyahatinizi ekonomik olarak yapabilirsiniz.

Ayrıca Avrupa Rüyası ‘nın diğer turları ile ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*