ANASAYFA,  WANDERPEDİA,  YURTDIŞI

Yurtdışında Eğitim Görmek İçin 10 Neden

Dünyayı görme şeklinizi değiştirmenin tam zamanı. Neden kendi maceranızı yaratmıyorsunuz? Yeni arkadaşlar edinin. Daha önce hiç duymadığınız kültürleri anlayın. Dünyayı farklı bir ışık altında görün. Yurtdışında eğitim görürken hayatınızda ki her şeyin değiştiğini döndüğünüz zaman daha iyi anlayacaksınız!

İşte yurtdışında ki eğitimin neden bu kadar değerli olduğunun on nedeni!

erasmus.jpg

10- Dünyanın her yerinden arkadaşlar edinirsiniz!

Sosyal grubunuza daha fazla çeşitlilik katmanızın zamanı geldi! Dünyanın dört bir yanından gelen sınıf arkadaşlarınızla tanışın ve yerli halkla iç içe başlamaya başlayın. Hiçbir şey, dünyayı, dünyadaki kültürlerin kişisel ve yakın görünüşünden daha iyi anlamanıza yardımcı olmaz.

erasmus travel.jpg

9-Seyahat etmek daha kolaydır!

Fransa’da yurtdışında eğitim görürken, trenle Almanya’ya kolayca geçebilir veya İspanya’ya ucuz bir uçuş alabilirsiniz. Yeni yerlere ulaşımınız daha kolay ve daha ucuz olacaktır.

Learning.png

8-İki dil hatta üç dil konuşabileceksiniz !

Bir sınıfta oturup dil öğrenme teknikleriyle çalışmak farklı bir şey  ancak sırları paylaşmak ve yeni arkadaşlarla gülmek ikinci dilinizi daha hızlı hayata geçirmenizi sağlar.  Akıcı konuşmanın en kolay yolu kendinizi biraz zorlayarak geniş bir arkadaş çevresine sahip olmaktır.

flemenco.jpg

7-İlgi alanlarınız genişleyecektir!

Belki de uzman bir sörfçüyseniz ya da doğal bir flamenko dansçısısınız. Deneyene kadar asla bilemezsiniz! Yurtdışında eğitim görürken, sürekli şeylerle karşılaşırsınız ve kendinizi hayal edemediğiniz yerlerde buluyorsunuz. Gerçekten neyi sevdiğinizi bulmak için yeni şeyler deneyin.

master.jpg

6 -Gelecekteki eğitiminizi ve kariyerinizi etkileyecektir!

Eğitiminize lisansüstü olarak devam etmeyi düşünüyorsanız, yurtdışında eğitim büyük bir  farklılık olacaktır. Enstitüler kendilerini zorlayan öğrencileri ararlar ve kariyeriniz dünyayı daha geniş bir bakış açısıyla daha ulaşılabilir hale getirecektir.

interwirv.jpg

5-İş görüşmeleriniz için size iyi hikayeler verir!

Deneyim özgeçmişinizde de harika görünüyor. Dünyanın farklı bir yerinde tek başına yaşayıp eğitim görmüş olmak sizi firmaların daha güçlü görmesini sağlar. Ve mülakatlarınız sırasında anlatacak harika hikayeleriniz olur.

cuisine.png

4-Yeni bir kültür sizi bir mutfak uzmanına dönüştürebilir!

Yeni bir ülke yeni gıdalar demektir. Marketlere yaptığınız her gezi bir macera olacak ve her öğününüzde  yeni yemekleri keşfedeceksiniz. Hatta bazı etkileyici tarifleri öğrenmeye başlayabilirsiniz.

erasmuse.jpg

3-Konfor bölgelerinizin ötesinde büyüyeceksiniz.

Rahat olan her şeyi arkanızda bıraktığınızda kendinizi sinir bozucu durumlarda bulacaksınız. Kendinizi ortaya atıp risk alacaksın. İlk başta çok zor görünen herşeyin üstesinden geleceksin ve ne zaman bir zorlukla karşı karşıya olabileceğinizin farkına varacaksınız.

turkish maps.jpg

2-Kendi kültürünüzü yeni bir bakışla göreceksiniz!

Bazen çevrenizde neler olup bittiğini görmek için bir adım geri atmanız gerekiyor. Başka bir yaşam tarzını gördükten sonra, kendi evinizde yeni bir bakış açısı kazanacaksınız .

yourself.jpg

1-Kendini keşfetmiş olarak geri döneceksiniz!

Yurtdışında eğitim görmek kendinizi bulmanıza yardımcı olacaktır. Evinizi ve ailenizi terk etmek, kendinize her zamankinden daha fazla güvenmek zorunda olduğunuz anlamına gelir. Dünyanızın sınırlarını genişleterek ve kendi başınıza yeni ülkeler ve kültürler keşfederek, sahip olduğunuzu bilmediğiniz bir yanınızı göreceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir