ASYA,  TAYLAND,  YURTDIŞI

Tayland’da Macera Dolu 5 Aktivite

El değmemiş plajları, nefes kesen şehirleri ve lezzetli yemekleri ile Tayland’ın her yıl milyonlarca turisti çekmesi şaşırtıcı değil. Klasik turist ayak izlerini takip etmektense biraz macera arayanlardansanız sizin içinde Tayland tam bir cennet.  İşte sizin için hazırladığım Tayland’da macera listesi

 

Ama önce elbetteki önceliğimiz güvenlik . Özellikle tehlikeli aktiviteler deniyorsanız, seyahat sigortası büyük bir zorunluluk. Mutlaka kapsamlı bir sigortanız olduğundan emin olun. Gitmeden önce sigorta şirketlerinin sitelerinden fiyat alabilir ve kapsamlarını rahatlıkla karşılaştırabilirsiniz.

Tayland’da macera serisinin en önemli maddesi bu kayalıklardan atlamak 🙂

Tayland’da macera listesinin 1 numarası Tonsai / Railay’de Deep Water Solo

Deep Water Soloing, Tayland’daki en dikkat çekici macera aktivitelerinden biri. Kayalığın üstüne çıkmanın tek yolu tırmanmak ve aşağı inmek için tek yol ise 10 metre veya 100 metre olsun tırmandığınız yerden aşağıya suya dalmak için kenardan sıçramak. Sadece sen, kaya ve deniz. Güney Tayland’daki Krabi ilinin yakınında, Tonsai ve Railay plajları Deep Water Solo için en iyi yerlerden. Profesyonel yerel rehberler eşliğinde  denizden gökyüzüne doğru yükselen yakınlardaki 200 feet karst kayalarına götürecek küçük teknelerden biriyle maceranıza başlayabilirsiniz.

 

Tayland’da macera

İp merdivenler sudan kayaya tırmanmanıza yardımcı olacaktır, ancak bir kez kayaya çıktıktan sonra tamamen kendi halinizde bırakılacaksınız .Halatsız  bir şekilde uçurumun kenarına tırmanırken, ayağınız kayarsa tek güvenlik ağı ise  düştüğünüzde sizi içine saracak koskoca bir okyanus 🙂

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız buradan alabilirsiniz.

Tayland’da macera serisinde Koh Tao’da serbest dalış

 

Koh Tao ‘da Serbest Dalış

Tayland’da tüplü dalış, mercan resiflerini keşfetmek için tek seçenek değil. Kendinizi gerçekten zorlamak istiyorsanız, oksijen tankı olmadan da dalmayı deneyin. İster inanın ister inanmayın, bu spor son yıllarda ciddi bir çıkış kazandı ve Tayland’daki en iyi macera aktivitelerinden biri oldu.

Tayland’da macera severler için rafting Mae Taeng River

Rafting için Mae Taeng River

Tonlarca suyun içinde büyük bir maceraya hazırmısınız ? Chiang Mai’nin kuzeydoğusundaki Mae Taeng Nehri’ egzotik vahşi yaşam (filler dahil), dağlar, pirinç tarlaları, orkide vadileri, kanyonlar ve yerli tepe kabilelerini çevreleyen muhteşem bir yer. Birmanya sınırına yakın vadilerde ve kanyonlarda başlar ve daha sonra Tayland Körfezi’ne dökülen Chao Phraya Nehri’ne katılır. Eğer rafting düşünüyorsanız kesinlikle rotanız burası olmalı.

Tayland’da macera kuzey ormanlarında off road

 

Tayland’da macera için uçsuz kuzey ormanlarında off road-enduro yapın!

Kuzey Tayland, ülkedenin en eşsiz ve dipsiz ormanlarına bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Herkes gibi Chiang Mai’de gezinebilir ya da Tayland’ın daha az görülen manzaralarını keşfetmek için bir süre şehir dışına çıkabilirsiniz. Bu kesinlikle Tayland’da yapılacak en iyi şeylerden biri. Burası bir motosiklet kiralamak ve ormanı keşfetmek için ideal bir yer. Dağ yollarında, ormanlarda ve nehirlerde ve Tayland kırsalının derinliklerine doğru eşsiz bir yolculuk yapacaksınız. Bu sadece motorsiklet için geçerli bir rota değil. Çamur sevenler kesinlikle burayı listesine almalı.

Smiland adası scuba diving

Smiland Adasında Scuba Diving

Asya’daki en iyi resiflerin bir kısmını görmek dalış yapıp muhteşem manzaralar eşliğinde keyifli birkaç gün geçirmek istiyorsanız rotanız Smiland. Myanmar’daki Mergui Takımadaları tarafından kapsanan Similan Adaları, dünya standartlarında bir dalış destinasyonu. Balıklar, balina köpekbalıkları, barracudalar, mürekkepbalığı, ıstakozlar, yengeçler, manta ışınları, sualtı kanyonları ve daha birçok şeyle dolu etkileyici mercan resiflerine ev sahipliği yapıyorlar. Smiland’da birkaç gün geçirdikten sonra kesinlikle adadan ayrılmak istemeyeceksiniz.

 

Tayland ile ilgili başka bir yazı okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir