ASYA,  FİLİPİNLER,  YURTDIŞI

Filipinler’de Görülmesi Gereken 5 Muhteşem Ada

Filipinler’de görülmesi gereken 7000’den fazla ada var. Malesef hepsini ziyaret etmenin hiçbir yolu yok. Sadece çok fazla olduklarından değil, bazıları aslında yaşanabilir  bile değiller. Bununla birlikte, Filipinlere seyahat etmeye planlayan her turistin gezileri için güzergahlarına eklemeleri gereken birkaç önemli ada var. İşte bu adaların sizler için düzenlediğimiz  top 5 listesi..

boraçay.jpg

Filipinler’de Görülmesi Gereken En Güzel Ada ,Boraçay

Araba bulunmayan bir ada ve kesinlikle Filipinler’de görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Boracay, büyük şehirlerle olan gündelik sorunlarınızdan kaçmak için yaratılmış küçük bir cennet. Bisikletle gezebileceğiniz, kayalıklara tırmanabileceğiniz harika plajlarında vakit geçirebileceğiniz kesinlikle listenin en üstünde olmayı hakeden bir yer. Boraçay sahilleriniz gördükten sonra inanın orayı hep özleyeceksiniz.

Filipinler’de Görülmesi Gereken Dalış Cenneti ,Coron

coron.jpg

Filipinler’de görülmesi gereken gereken adalar listesinin ikincisi Coron ,Palawan eyaletini oluşturan adalar kümesinin bir parçası. Filipinler’in en iyi adalarından biridir. Muhtemelen ülkedeki en iyi dalış yeride denebilir. Ada İkinci Dünya Savaşı’ndan çıkan batıklarla çevrilidir. Adayı çevreleyen harika plajlar, koylar ve Filipinlere olan seyahatinizde mutlaka Coron’u kontrol etmeyi daha heyecan verici hale getirecek mağaralar var. Eğer padi için Filipinlere seyahat planlıyorsanız bu konuda dünya markası olmuş harika kurslar mevcut. Her ülkeden bir çok turist sadece bu kurslara katılmak ve dalış yapmak için Coron’a geliyor.

bohol.jpg

Çikolata Tepelerinin Ev Sahibi,Bohol

Bu ada Chocolate Hills (Çikolata Tepeleri) ve dünyanın en küçük maymunları ile ünlü ve kesinlikle ikiside ziyaret listenizde yer almalı . Yukarıdaki iki adayla karşılaştırıldığında Bohol nispeten daha sessizdir, etrafda dolaşan daha az turist vardır. Bunun nedeni, hala yalnızca büyük planları olan turistlerin ulaştığı gizli bir varış noktası olmasıdır. Yada biraz mahremiyet isteyenlerin.

mindoro.jpg

Tüple Dalışın En İyi Adresi ,Mindoro

Filipinler’deki yedinci en büyük ada, tüplü dalış için en iyi noktadır. Ve sırf bu yüzden Filipinler’de görülmesi gereken yerlerden biridir. Mindoro Adası, Palawan ve Luzon Adaları arasında yer almaktadır. Bu bölgede çok fazla turist tarafından keşfedilmemiştir. Yada spesifik amaçlarla gelen gezginler bulunmaktadır. Burada konusunda uzman birkaç dalış kursu bulunmakta. Kesinlikle değerlendirilmesi gereken harika bir seçenek.

siqu island.jpg

Büyülü mistik ada ,Siquijor

Filipinler’de bulunan tipik bir ada değil, Siquijor Filipinli yerlilerin pek tercih ettikleri bir yer değildir. Bunun sebebi  adanın kimliğinin büyü ile anılmasından kaynaklıdır. Batıl inançları yüksek olan Filipinliler adaya karşı bu yüzden pek ilgili değiller. Şaşırtıcı derecede güzel doğal dalış noktaları, şelale, mağaralar ve harika doğal manzaraları mevcuttur. Turistler yavaş yavaş bu adayı keşfediyor, bu nedenle onlarla dolmadan önce ziyaret etmeyi unutmayın.

Seyahatlerinizde ada gezilerine öncelik veriyorsanız , ülkemize en yakın cennetlerden Santorini’nin en güzel plajları yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Eğer Boraçay yada diğer adalarda dalış yapmak isterseniz buradan fiyat alabilir yada rezervasyon yapabilirsiniz.

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir