ASYA,  TAYLAND,  YURTDIŞI

Bangkok ‘ta Yerli Gibi Hissetmenizi Sağlayacak 5 Aktivite

Bangkok ‘ta yapılacak çok fazla şey var, bu yüzden bu hareketli başkentin Tayland’a seyahat eden herkes için bir noktası olduğuna bu yüzden şaşmamak gerek. Şehir etkileyici tapınaklara, geleneksel pazarlara, enfes mutfak deneyimlerine ve harika alışveriş olanaklarına sahip. Bangkok’taki otantik yerleri yaşamak isteyenler için, kendinizi lokal biri gibi hissedeceğiniz yapılacak en iyi 5 aktivite.

Bangkok yerel pazarlarında tezgahlardan alabileceğiniz yerel yemeklerden Chili Prawns

 Lokal biri gibi Alışveriş Yapın!

Bangkok, popüler Siam Paragon ve MBK gibi çeşitli modern alışveriş merkezlerine sahiptir. Yerli biri gibi alışveriş yapmak için klimanın konforundan vazgeçmek ve büyük alışveriş merkezleri yerine Tayland tarzı Pazar alışverişine gitmek zorundasınız. Ziyaret edilecek iki muhteşem pazar var. Klongtoey Fresh Market ve Chatuchak Weekend Pazarı. Klongtoey, kentin en büyük toptan fresh pazarı olup, satıcıları taze kesilmiş etlerden, taze çiftlik yumurtalarına, canlı deniz ürünlerine kadar her şeyi satmakta ve üretmektedir. İlginç kanlı manzaraları ve kokuların oldukça güçlü olduğu bir pazar ancak günlük yaşamı yaşamak , başka bir kültürü tanımanın bir parçasıdır bunu unutmamak gerekir.

Bangkok yemek tezgahları

Klongtoey, Bangkok merkezinin hemen güneyinde, Khao Praya Nehri boyunca yer almaktadır. Her gün sabah 6’dan öğlen 2’ye kadar açıktır.Chatuchak ise farklı bir deneyim sunuyor.

Dünyanın en büyük hafta sonu pazarı olduğu söylenen Chatuchak, hazır yiyecekler, ev eşyaları, giysiler, mobilyalar ve daha fazlasını satan bir çok satıcının yer aldığı , 27 dönümlük bir araziye kurulu bir yer.Temelde dev bir bit pazarı, bu yüzden bazı hediyelik eşyalar satın almak için bekliyorsanız, onları bulmanız gereken yer burası olabilir.

Bangkok Chatuchak Market

Yüzen Markette kahvaltı yapın!

Hem yerli halkı hemde turistler Tayland’ın yüzen pazarlarını ziyaret etmeyi çok severler. Khlong Lat Mayom, cumartesi ve pazar günleri 9: 30-16: 30 arasında gerçekleşen Bangkok’ta yüzen bir pazardır.Sıcaktan ve öğle yemeği kalabalıklarından kaçınmak ve otantik bir Tayland kahvaltısı yapmak için pazara mutlaka erken gidin. Sazdan kaldırımların altındaki tezgahlara göz atabilir ve doğrudan küçük ahşap teknelerdeki satıcılardan yemek sipariş edebilirsiniz. Kahvaltınız eşliğinde muhteşem atmosferin tadını çıkarbilirsiniz.

Bangkok yüzen market

 Sokak yemekleri turu yapın!

Fark ettiyseniz, Tay kültürünün büyük bir kısmı yiyeceklerin etrafında toplanır. Ve nedenini oldukça ortadır. Denemek için neredeyse yüzlerce yemek vardır, bunların çoğu sokak satıcılarından kolayca alınabilir. Bir sokak yemeği turuna katılmak, satıcılar ile nasıl iletişim kuracaklarını bulmak zorunda kalmadan, yerel gibi yemek yemenin harika bir yoludur (bu aynı zamanda oldukça eğlencelidir).
Bangkok’ta oldukça fazla sayıda Çin topluluğuna ve çok sayıda Çinli restoran ve gıda tedarikçisine ev sahipliği yapan Yao Wa Rat gibi gündüz veya gece yemek turunuz için seçilebileceğiniz pek çok mahalle var. Yao Wa Rat’ta ve şehrin diğer bölgelerinde Tayland Turları programlarının bir parçası olarak özel sokak yemeği turları düzenlenmektedir.

Bangkok Yao Wa Rat

Noi Artisan Köyünü ziyaret edin!

Khao Praya Nehri’nin batı tarafında, Thonburi bölgesinde, Tayland’ın hayatta kalan son esnaf topluluklarından biri yatıyor. Bangkok Noi, amacı 200 yıllık bir yaşam tarzını korumak olan bir sanatkar topluluğudur.Çanlarda uzmanlaşmış bir bronz fabrikası olan Baan hanınıda içeren ziyaret edilebilecek pek çok yer var. Baan khan long hin’in metal işçileri, geleneksel olarak keşişlere teklif vermek için kullanılan simetrik kusursuz kaseler oluşturmak için eski yöntemleri ve bakır, kalay ve bronz karışımlarını kullanıyorlar.

Photo by Jack Kurtz

 Muay Thai dövüşlerini seyredin!

Muay Thai, genellikle “sekiz uzuvların sanatı” olarak adlandırılan bir dövüş sporudur. Savaşçıların, rakiplerini yere vurmaya çalışmak için dizleri, şişleri, ayakları ve dirsekleri dahil olmak üzere tüm vücutlarını kullanmalarına izin verilir. MMA savaşındaki birçok hamle, Muay Thai’de kullanılanlara benzer.

 


Muay Thai dövüşüne katılmak, Bangkok’tayken heyecan verici bir deneyim olabilir lakin kalbi zayıf olanlara tavsiye edebileceğim bir etkinlik değildir. Muay Thai ulusal bir spordur ve birçok kişi tarafından sevilir. Yerliler, en sevdikleri dövüşçüleri desteklemek için arenaları doldururlar.

Ve işte Bangkok’ta yerli gibi hissetmek için yapılacak en iyi 5 aktivitenin listesi. Umarım bu muhteşem şehre seyahatinizden hoşlanırsınız ve yerel kültürün içine dalmak için her fırsatı yakalarsınız!

Muay Thai dövüşlerini izlemek için biletinizi buradan satın alabilirsiniz.

Peki siz Bangkok’a gittiniz mi? Yorum yazarak sizin Bangkok ‘ta yapılacak diğer aktiviteler hakkında fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

 

Ayrıca buradan Tayland’da Görülmesi Gereken 5 yer yazısına ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir