İnfluencerlar Neden Diğer İnfluencerlar İle İş Birliği Yapmalıdır?

influencerlar

İnfluencerlar ve yeni influencer adaylarının yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi kendi başlarına yapmaya çalışmaları ve arkadaş edinmeye çalışmamalarıdır. Tek başınıza bir dağa tırmanmak oldukça zahmetli ve tehlikeli bir iş olabilir. Bunun için bu tarz etkinlikleri gruplarla veya derneklerle yaparız. Herkesin bir kabileye ihtiyacı vardır. Blog yazmak, instagram sayfası yönetmek yalnız bir iş olabilir lakin bir gruba dahil olmadıkça ücretli reklam vermeden ilerlemek oldukça zor ve zaman alıcı bir iştir. Bu yüzden rekabet etmeyi tadında bırakıp ve işbirliği yapmaya başlamak atılacak ilk önemli adımlardan biridir.

İnfluencer arkadaşlarınızla yapılan işbirliğinin büyümenizde yardımcı olması gayet doğal ve bir çok influencer ve blogger tarafından kullanılan geçerli bir sistem.

influencerlar

İnfluencerlar ile İş birliği yapmanın artıları

Daha fazla trafik almanıza
Tanınmanıza
Daha geniş bir kitleye ulaşmanıza
Ve alanınızda bir yetki sahibi olduğunuzu , bir yeriniz olduğunu ispatlamanıza yarar.

Ortak bir etkinlik, diğer blog yazarları yada influencerlar ile yapılan bir kampanya size biraz yeni içerikler sunacak ve takipçileriniz farklı bir deneyim yaşayacaktır. Ayrıca, iş ortaklığı yaptığınız  influencerın takipçileride sizi keşfetmiş olacaklar.

Yapmanız gereken sizinkine benzer kitlelere sahip blogger ve influencerlar ile iletişime geçmek. Bu, blogunuzu diğer tüm stratejilerden çok daha hızlı bir şekilde büyütmenize yardımcı olur. Bu, kendi  nişinizin dışındaki içerik oluşturucuları görmezden gelmeniz gerektiği anlamına gelmez. Tamamen alakasız nişlere sahip içerik yaratıcıları bile çoğu zaman bir araya geldi ve muhteşem şeyler yarattı.

İnstagram hesabımdaki  highlight ta bulunan hikayelerde katıldığım etkinliklerdeki karma grubumuzun yaptığı etkinlikleri görebilirsiniz.

View this post on Instagram

Türkiye'nin en ünlü bloggerleri Türkiye'ye lezzet saçan işletme @focabalik 'ta bir araya geldik. 👉Türkiye'nin ünlü #Blogger #gurme ve #chef leri #magazin cilerin de katılımıyla İstanbul'un en nezih balık lokantalarından @focabalik konukseverliğindeki buluşmamızı cuma akşamı gerçekleştirdik. Sevgili @cokgezen.gurme ye daveti için, ev sahibimiz @focabalik 'a lezzetli yemekleri için çok teşekkürler. @sevimligurme @arzuchef @ayhanmortepe @babaogulkesifte @istanbuldaysguide @stambul_istanbul @cokgezen.gurme @gastrokeyf @geziyorsam.sebebivar @bavulumnerede . FOÇA BALIK KÜÇÜKYALI'DAYIZ ⭐ Takip 👉@focabalik Sahil Yolu Turgut Özal Bulvarı  No:93 Küçükyalı Maltepe / İSTANBUL ☎️0216 519 86 86 foca@focabalik.com www.focabalik.com 🚗Wale : Mevcut . 🚀Çocuk oyun alanı : Mevcut ♨️Sigara içilebilir alan : Mevcut 🍷Alkol : Mevcut 🎵Müzik : Çarşamba Cuma 👌Hesap : Orta seviye ⭐ 👉Oneriyorum yolunuzu mutlaka düşürün çünkü Küçükyalı Sahilde tam size ve sevdiklerinize göre lezzet ötesi bir mekan FOÇA BALIK ⭐ Foça Balık 3 kattan oluşuyor.. Giriş katı oldukça ferah sakince yemek yemek sohbet etmek için ideal. 2.Kat ise çarşamba günleri #greecemusic hafta sonu #fasıl müziği ile konukları çoşturuyor… 3.kat da (teras) yemek yenip eğitim, toplantı, sunum, lansman yapılabiliyor.. #869yerliyseyeriz . ⭐ Denize Dair Ne Varsa… Mevsimin özel lezzetleriyle hazırlanan Türk ve dünya mutfaklarından seçilmiş balık ve deniz ürünlerinden oluşan zengin bir menüye sahip. Küçükyalı’da deniz güvertesinde oturuyormuş hissi veren ambiansı ve adalar manzarası eşliğinde deniz ürünlerinden oluşan zengin mönüsüyle misafirlerinin damak tadına hitap eden Foça Restaurant balık severlerin vazgeçilmez tek adresi…. . #neredeyesek #balıklokantası #baliklokantasi #ayakizimitakipet #gezginsandalet

A post shared by Gezginsandalet (@gezginsandalet) on

Diğer bloggerlar ile  nasıl işbirliği yapılır?

 

Başka bir blogger yada influencer  ile birlikte içerik oluştururken yapabileceklerinizle ilgili  birçok makale ve  diğer blogları bulabilirsiniz. Bu listeler  genelde şunları içerir.

 

Röportaj serisi yapmak,

Konuk yazılar eklemek,

Karşılıklı hediyeleşmek,

Mimlemek,

Backlink vermek. (Şuan sevgili arkadaşım Gezgezyinegez’e yaptığım gibi 🙂 backlink kelimesine tıklayınız. )

Bu maddeler  yardımcı olmuyor değil ama bir çok sitede abartılı halde görebilirsiniz. Kendinizin geliştirebileceği daha eğlenceli hale getirebileceği bir kaç madde önerebilirim.

influencerlar

Birbirinizin blog gönderisinde birbirinize stil verebilirsiniz.

Birbirlerinin Instagram / Snapchat hikayelerini devralabilirsiniz.

Birlikte alışverişe/seyahate giderek bunu eğlenceli hikayeler ile sunabilirsiniz.

Birlikte yeni bir tarif / makyaj görünümü / ortak kıyafet ile ilgili gönderiler oluşturabilirsiniz.

Sizinle özdeşleşmiş stilinizi/pozunuzu mimleyerek taklit edebilirsiniz.

Bloglarınız da birbirinizden alıntı yapabilirsiniz.

Birlikte etkinliklere ev sahipliği yapabilirsiniz.

Blog yazılarınızda yada captionlarınızda karşılıklı oyun oynayabilir  yada quiz yapabilirsiniz.

Daha önce yayınlanan İnstagram pods grupları hakkındaki yazıma ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sizinde aklınıza yapılabilecek iş birliklerine örnekler gelirse yoruma yazabilirsiniz 🙂

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*